Kaktüs Çürümesi Nasıl Önlenir

23.01.2021
549
Kaktüs Çürümesi Nasıl Önlenir

Kaktüs Çürümesi Nasıl Önlenir, Kaktüs ile ilgili diğer yazılarımızı incelemediyseniz, en önemlisi olan Kaktüs Bakımı Nasıl Yapılır yazımızı inceleyebilirsiniz. O yazımızda kaktüs ile ilgili bilmediğiniz şeyleri sıraladık. Şimdi ise Kaktüs Çürümesi Nasıl Önlenir onu inceleyeceğiz.

Dikkat etmeniz noktalar şunlardır;

  • Kaktüse can suyu olarak bilinen ilk sulama işlemi direkt değil toprak kuruduktan sonra en az 1-2 gün sonra sulama yapmanız gerekir.
  • Kaktüsü hiçbir zaman aşırı derecede sulamamalısınız. Toprağın sadece üstü kuru olduğunda değil toprağın içinin de kuru olduğundan emin olduğunuzda sulama yapabilirsiniz.
  • Kullanılan saksının alt tablasının olmasına özen gösterin, alt tablasının ise her zaman boş olmasına dikkat edin.
  • Eğer bir saksıda birden fazla kaktüs yetiştiriyorsanız, içlerinden birisi hastalandığında onu o saksıdan hemen ayırmalısınız. Başka bir saksıya geçirdiğinizde diğer kaktüslerin hastalanmasını önleyeceksiniz.
  • Kullanılan toprağın kaktüs için uygun olduğundan emin olun, eğer kullandığınız topraktan emin değilseniz çiçekçilere danışmanızı tavsiye ederiz.
  • Kaktüs nemi hiç sevmez, kaktüsü nemden uzak ve havadar bir ortamda yetiştirmelisiniz. Nemli bir ortamda yetiştirirseniz çürümesine ve hastalanmasına hatta ölümüne sebep olabilirsiniz.
  • Kaktüste veya saksıda sineklenme, böceklenme, solucan vb. oluşumlar görürseniz ilaçlandırılmasını yaptırmalısınız.

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.