Kaktüs Nasıl Çoğaltılır

23.01.2021
959
Kaktüs Nasıl Çoğaltılır

Kaktüs Nasıl Çoğaltılır, Kaktüsünüzün bakımını doğru bir şekilde yaptıysanız, eğer yapmadıysanız ve kaktüs bakımı nasıl yapılır bilmiyorsanız. Buradan: Kaktüs Bakımı Nasıl Yapılır yazımıza ulaşabilirsiniz. Bütün yazıya uyarak büyümesini hatta çiçek açabilmesini bile sağladıysanız. Onu nasıl çoğaltacağınızı öğrenmeniz gerektiğini düşünüyor ve sizlere püf noktaları veriyoruz.

Kaktüs Nasıl Çoğaltılır

Saksılarda yetişen kaktüsleri en kolay çoğaltma yolu kökten ayırmadır. Bazen kaktüsün, kökünden yukarıya doğru yükselen bir bitki oluşumu olur. Birkaç hafta beklediğinizde bu bitki kaktüs şeklini almaya başlar. İlerleyen zamanlarda yeni kaktüsünüzün kökü ana kökten ayrılmaya başlar. Tam bu sırada onu o saksıdan alıp yeni küçük bir saksıya dikmeniz gerekir. Bu kadar basit bir şekilde kaktüsünüzü çoğaltabilirsiniz. Kaktüsünüze ve kendinize iyi bakmayı unutmayın eğer nasıl bakmanız gerektiğini bilmiyorsanız yukarıda link çıkışı bıraktık.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.