Kalamar Nasıl Tüketilmelidir?

30.01.2021
928
Kalamar Nasıl Tüketilmelidir?

Kalamar Nasıl Tüketilmelidir?, Kalamarı kafadan bacaklılar familyasından gelir. Türü mürekkep balığı türüdür. Yumuşak dokusu ve ovalimsi bir görüntüsü vardır. Türkiye denizlerinde çok sık rastlayabileceğiniz bir deniz canlısıdır. Büyük soru olan “Kalamar nasıl tüketilir?” ise  şöyle bir yanıt verebiliriz.

Kalamarın faydalarını bilmiyorsanız, buradan; Kalamarın Faydaları Nelerdir? öğrenebilirsiniz.

Kalamar Nasıl Tüketilmelidir?

Kalamarın vitamin değerleri oldukça yüksektir. Eğer sağlıklı beslenmeye önem veriyorsanız kesinlikle düzenli aralıklarla tüketilmesi gereken bir deniz ürünüdür. Kesinlikle aralıklarla tüketmeniz gerekir. Vitamin içeriği bakımından zengin olup düşük kaloriye sahip olan kalamar genellikle meze olarak tercih edilir. Kızartılarak fırında ya da buğulama şeklinde pişirilebilir fakat en sevilen hali sosa batırılarak kızartılması ardından bir sosla birlikte yenilmesidir. Hangi yöntemi seçerseniz seçin kalamarı son derece hızlı bir şekilde pişirebilirsiniz. Yalnızca 10 dakika pişirmeniz yeterli olacaktır. Kalorisi düşük olan kalamar diyet yapanlar için kızartma olarak yenilmesi önerilmez kilo almamak ve sağlığı korumak için buğulama yöntemini kullanmanız en iyisi olacaktır. Kızarttığınız takdirde yağın kanserojen etkileri artmakla birlikte bütün canlılarda olduğu gibi kalamarda da kızartma yapmak, sahip olduğu vitaminlerle birlikte kaybolacaktır .

 

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.