Karahindiba Çayı Nasıl Demlenir?

15.02.2021
1.129
Karahindiba Çayı Nasıl Demlenir?

Karahindiba Çayı Nasıl Demlenir?, Adının aksine sarı bir renge sahip olan karahindiba bitkisi papatyagillerden bir türdür. Özellikle yol kenarlarında karşılaştığımız bu bitki, birçok faydaya sahiptir. Karahindibalar, mayıs ve nisan aylarında doğal olarak yetişmektedir. Sonrasında kenarlarında hafif tüylere sahip beyaz pamuk topunu andıran tohumlaşma evresine geçer. Döngü halinde pamuk toplarının rüzgar ile saçılması yeni karahindibaların yetişmesine yol açmaktadır.

Karahindiba Çayı Nasıl Demlenir?

Karahindiba çayı demlemek için, karahindiba otunun taze veya kurutulmuş yaprak ve köklerine ihtiyacınız vardır. 5-6 çay kaşığı karahindiba kökü ile beraber 5-6 çay kaşığı karahindiba yaprağını karıştırıp kaynamış suyun içerisine atın. Yaklaşık yirmi beş dakikalık demlenme sürecinin ardından, çayınızı süzüp tüketebilirsiniz. Eğer sadece taze karahindiba otu kullanacaksanız, bu ölçüyü iki katına çıkartmanız gerekmektedir. Çayınızı tatlandırmak için balın yanı sıra zencefil, karanfil ve tarçın benzeri bitkiler tercih edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.