Kasımpatı Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır

28.01.2021
1.013
Kasımpatı Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır

Kasımpatı Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır, Bir önceki yazımızda en güzel çiçeklerden birisi olan kasımpatını evinizde nasıl yetiştirebileceğinizden bahsetmiştik. Eğer sizde narin bir çiçek olan kasımpatına nasıl doğru bir şekilde bakım yapıp, uzun süre yaşamasını sağlayacağınızı merak ediyorsanız sizleri yazımızın devamına alalım.

Kasımpatı Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır

  • Kasımpatı çiçeği suyu seven, dolayısıyla düzenli bir şekilde sık ve az miktarda olacak şekilde sulanması gereken bir çiçektir. Kasımpatınızın sağlıklı bir şekilde büyümesi için onu susuz bırakmamaya dikkat edin.
  • Sulama konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da, kasımpatılarını sulama esnasında her zaman aynı saatte ve aynı miktarda su vermeniz önem taşımaktadır.
  • Sulama esnasında kullanacağınız su, oda sıcaklığında olmalıdır. Fazla sıcak ya da fazla soğuk su kullanmak bitkinize zarar verebilir.
  • Kasımpatı bitkisi toprakta bulunan mineral ve vitaminlere çok ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenden ötürü düzenli aralıklarla gübre ve takviyeler vermelisiniz.
  • Kasımpatınızı budama aşamasında ise çok nazik olmalısınız. Eğer kasımpatınız fazla rüzgar alan bir yerde duruyorsa, rüzgardan zarar göreceğini bildiğiniz için dalları küçültme yolunu tercih etmenizi tavsiye ederiz.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.