Kavurma Nasıl Pişirilir?

05.03.2022
716
Kavurma Nasıl Pişirilir?

Kavurma Nasıl Pişirilir?, Buzdolabında yer kalmadığı zaman veya buzdolabı olmadığı zaman saklama amacıyla kurban için kullanılan yöntemdir. Artık pişirme yöntemlerinden birisine dönüşmüştür. 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Suda haşlayıp, suyunu süzüp, kuyruk yağı eritilerek ete eklenerek saklanmaktadır. Kendi yağında pişirilip tuzlanıp saklanır. Etli pide de kullanılmaktadır. Genellikle etli yemeklerde kullanılmaktadır. Buzdolabında saklanmalıdır.

Kavurma Nasıl Pişirilir?

Kurban etinden kavurma yapacaksanız ölüm katılığından kurtulması için minimum 1 gün beklemesi gerekmektedir. Buzdolabından çıkarıldığında oda sıcaklığına gelmesini beklemek gerekir. Ete tuz eklenecekse ocaktan almaya yakın zamanda tuzlanması gerekmektedir. Aksi taktirde sert ve kuru bir et ile karşılaşırsınız. Pişirmeden önce tavanın iyice ısınması gerekmektedir. Et suyunu bırakarak kuru kalmasına sebebiyet vermektedir.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.