Keklik Nasıl Pişirilir?

05.03.2022
1.419
Keklik Nasıl Pişirilir?

Keklik Nasıl Pişirilir?, Etinin lezzetiyle ün salan Keklikler göç etmeyerek hayatlarının tamamını anavatanlarında geçiren kuş türlerinden birisidir. Ülkemiz başta olmak üzere birçok farklı ülkede özel olarak yetiştiriciliği yapılan keklik ülkemizde Çatalca durusu, Nazilli, Alamutta kurulan avlaklarda üretilmektedir.

Keklik Nasıl Pişirilir?

Yaşam alanında avlanan keklik etinin fırın veya ızgara yöntemiyle pişirilmesi tavsiye edilir. Bunun haricinde keklik eti çorba, güveç, dolma, köfte, kızartma, yahni ve kebap gibi yemek çeşitlerinin içerisinde de kullanılır. Yağ oranının düşük olması ve yumuşak bir ete sahip olmasından dolayı mutfağımızda çok sevilen et çeşitlerinden birisidir. Benimsediğimiz bu lezzeti öyle çok severiz ki halk arasında güzel pişirilmiş etlere “keklik eti gibi lezzetli” deriz.

Keklik benzeri küçük kuş çeşitlerinin etleri hızlı pişmesiyle bilinir. Bu iyi bir özellik gibi görünse de pişme esnasında çabuk kuruması mümkündür. Eğer keklik etini güveç, yahni, çorba gibi sulu yemeğin içerisinde kullanacaksanız etin kurumasını önlemek için belirlediğiniz bir sıvı ile beraber pişirmenizi tavsiye ederiz. Bunun yanı sıra ızgara ve fırınlama yöntemi ile pişirecekseniz etin nemini kurumak için yağlayabilir veya Amerikan mutfağında tercih edilen bir yöntem olan pişirmeden evvel tütsülenmiş pastırma ile sarabilirsiniz. Klasikleşmiş tariflerde keklik etinin yanında sebze ve patates sunulur.

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.