Kinshi Tamago Krep Tarifi

Kinshi Tamago Krep Tarifi

Kinshi Tamago Krep Tarifi, Süslemek amacıyla veya lezzeti için kullanılmaktadır. Oldukça lezzetli bir yumurta krepidir. Bütün yemekleri süsleyebilirsiniz. Oldukça basit ve kısa sürede yapılabilmektedir.

Kinshi Tamago Krep Tarifi İçin Gereken Malzemeler

  • 2 tane yumurta
  • Yarım yemek kaşığı ayçiçek yağı
  • Yarım çay kaşığı tuz

Kinshi Tamago Krep Nasıl Yapılır?

  1. Bir kase alın ve yarım çay kaşığı tuz ve 2 tane yumurtayı çırpın. Bir krep tavasına yarım yemek kaşığı ayçiçek yağını alın ve tavayı yağlayın. Orta derece ateşte kızdırın. Isındırdığınız tavaya hazırladığınız karışımdan belirlediğiniz bir miktar dökün.
  2. Tavayı dairesel hareketlerle çevirin ve karışımın tavanın kenarlarına değmesini sağlayın. Yaklaşık olarak yarım dakika boyunca pişirin. Krebi dikkati bir şekilde diğer tarafına döndürün. 1-2 saniye bekleyin. Sonrasında tabağa alın.
  3. Kasedeki karışım bitene kadar bu işlemi sürekli tekrarlayın. Bütün krepleri üst üste alın ve yuvarlayın. Bir bıçak yardımıyla ince dilimlere ayırın. Krebiniz hazırdır.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR