Kırmızı Çay Nasıl Demlenir?

15.02.2021
568
Kırmızı Çay Nasıl Demlenir?

Kırmızı Çay Nasıl Demlenir?, Kırmızı çay denildiğinde akla Güney Afrika gelmektedir. Bu çay Güney Afrika da doğal olarak yetişen kızıl çalı bitkisinden elde edilmektedir. Asıl adı rooibos çayı iken, ülkemizde kızıl veya kırmızı çay ismi ile anılmaktadır. Özellikle Güney Afrika yerlileri tarafından tüketilen bu çay, baklagiller familyasından gelmektedir. Bu çayı diğer çay yapraklarından ayıran şey içerisinde kafein olmaması ve demlenmesi sonucu çayın kırmızı bir renk almasıdır. Kendine has tatlı bir aromaya sahip olan rooibos çayı çocuklar dahil olmak üzere yediden yetmişe herkes tüketebilir. Kırmızı çay aynı zamanda iyi bir antioksidan kaynağıdır.

Kırmızı Çay Nasıl Demlenir?

Kırmızı çayı demlemek diğer bitki çaylarından farksızdır. İlk olarak elbette ki kırmızı çaya ihtiyacınız var, bir takım aktarlardan temin edebileceğiniz gibi güvendiğiniz internet sitelerinden de kırmızı çay satın alabilirsiniz. Bir bardak rooibos çayını hazırlamak için 1 tatlı kaşığı kırmızı çay ve 200ml kadar sıcak suya ihtiyacınız olacaktır. Çayınızın tadını yumuşatmak için içerisine bal veya limon eklemeniz mümkündür. Bu çayı dilerseniz soğuttuktan sonra buzlu bir şekilde de tüketebilirsiniz. Aynı zamanda geleneksel olarak tüketildiği Güney Afrika’da, kırmızı çayı sütle karıştırıp içmek meşhurdur. Birden fazla porsiyonda hazırlamak isterseniz, bardak başına 1 tatlı kaşığı kırmızı çayını porselen demliğinize almalısınız. Üzerine sıcak suyunu da ilave ettikten sonra 8-9 dakika kadar demlemeye bırakın. Demlenme sürecinin ardından tüketilmeye hazırdır. Afiyet olsun!

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.