Kobe Eti Nasıl Yapılır?

05.03.2022
1.136
Kobe Eti Nasıl Yapılır?

Kobe Eti Nasıl Yapılır?, Wagyu sığırlarından çıkmaktadır. Özel koşul ve özel bir bakımla ortaya çıkmaktadır. Kobe şehrinin, Hyogo bölgesinde yetiştirilmektedir. Sınırlı sayıda yetiştirilmektedir. Sertifikalı sığırlardan üretilmektedir. O yüzden oldukça lüks bir et sayılmaktadır. Lüks restoranlarda satılan etlerle, kobe etinin alakası dahi yoktur. En pahalı, en lezzetli eti olarak kabul edilmektedir. Şehir efsanesi olarak bilinmektedir. Kobe bifteği adıyla da bilinmektedir.

Kobe Eti Nasıl Yapılır?

Büyük çiftliklerde üretilmemektedir. Aynı anda yetiştirebilinecek maksimum kobe sığırı 2,5-3 bin adettir. Erkek sığırlar loş ve karanlık ortamda yetişmektedir. Hiç kıpırdamadan 2,5 yıl beslenmektedir. Yere bastıklarında kas lifleri gelişeceği için geceleri yerle temaslarını kesmek amacıyla askıya alınırlar. Havuç ve patatesle beslenmektedir. Mayalanma ve yağlanma yaşanması için günde 20 litre düşük alkollü bira içirilmektedir. Her gün sığırlara masaj yapılmaktadır. Her sığıra 1 saat masaj yapılmaktadır. Yaklaşık 9 masör tutulmaktadır.  Kuyruk sokumundan başlayarak bütün bölgeye uygulanır. Yumuşak bir ete sahip olma sebebi budur. Etin lezzetli olmasının büyük sebeplerinden birisi de masajdır.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.