Kugel Pasta Tarifi

Kugel Pasta Tarifi

Kugel Pasta Tarifi, Oldukça basit bir şekilde hazırlayıp yapabileceğiniz bir pasta tarifi ile karşınızdayız. Kendisini yedikçe yiyesinizin geleceği soğuk bir pasta tarifi olan kugel pastanın adı Almancada top anlamına gelmektedir. Gözünüze oldukça farklı gelebilir fakat oldukça normal topa benzeyen bir pasta bizim fotoğraflarımız dilimlenmiş halidir.

Sizlere malzemelerini yapılış adımlarını ve tarihçesini vereceğiz kugel pastanın. Oldukça kolay bir şekilde yapabileceğiniz mutfakta yeni olsanız bile sıradan bir pastacıdan daha iyi yapabileceğiniz yapılış adımlamasıyla verdiğimiz kugel pastayı bizim sayemizde sanki profesyonelmiş gibi yapabileceksiniz. Oldukça harika görünen bu pasta tarifini, aynı zamanda üç malzemeden oluşup oldukça kolay bir şekilde yapabileceğiniz bu pasta tarifini kaçırmanızı önermeyiz. Eğer isterseniz sosyal platformlarda bu tarifi paylaşıp diğer insanların kaçırmasını önleyebilir sizlerde bu muhteşem lezzeti o kişilerle paylaşabilirsiniz.

Özel gününüzde, altın gününüzde veya herhangi bir günde yapıp yiyebileceğiniz çat kapı gelen misafirinizin karşısına koyduğunuzda afiyetle yiyeceği bir pasta tarifi ve aynı zamanda çayın yanına da oldukça yakışmakta yani çay saatlerinizi boş geçiremeyeceğiniz bir lezzet. Petibör bisküvi, süt ve vanilyalı pudingin muhteşem birleşmesinin ortaya neler doğuracağını tahmin bile edemezsiniz şimdiden ağzınız bir hoş olmuş olmalı. Üzerini istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz tamamen size kalmış bu pasta tarifinde.

Oldukça pratik bir şekilde yapacağınız toplamda 35 dakikanızı alacak oldukça basit bir pasta tarifi sizlerin de çok hoşuna gideceğini düşünmekteyiz. Sadece üç malzemeyle yapıldığı için oldukça ekonomik aynı zamanda yani üç malzemeden oluşuyor ne kadar pahalı olabilir ki bir pasta tarifi.

Pasta tariflerinin bir numarası olduğunu düşündüğümüz kugel pasta oldukça sık tercih edilmekte ve arama motorlarında fazlaca aranmaktadır bu tarz pratik pasta tarifleri oldukça nadir olduğu için insanlarında aramaktan başka çaresi kalmıyor ve özel gün dostu olan çat kapı misafir geldiğinde yapılabilen bir pasta tarifi olduğu için oldukça beğenilmekte ve sevilmekte insanların beğendiği kadar bizlerde beğenmekte ve sevmekteyiz.

Önemli Detay;

Bu tarz hayat kolaylaştıran tariflere ve bu tarz tatlı tariflerine buradan ulaşabilirsiniz bizleri sosyal mecralarda “sizeyemektarifleri” olarak bulabilirsiniz. Eğer isterseniz alttan bize 5 yıldız verebilirsiniz ve yorumlarınızı belirtebilirsiniz. Soru ve sorunlarınıza sadece bir yorum uzaktayız.

Kugel Pasta Tarifi İçin Gerekli Malzeme Listesi

  • 80 gram Bitter Çikolata(benmari usulü erimiş)
  • 1,5 kaşık Antep Fıstığı(toz şekline)

Kugel Pasta Yapılış Aşamaları

  1. Derince bir tencereye iki paket toz vanilyalı pudingi aktarın. Talimatlara uygun bir şekilde sütünü ilave ettikten sonra ocağı orta ateşe ayarlayın ve sürekli karıştırarak pişmesini sağlayın.
  2. Ocaktan almış olduğunuz pudingi üzerinin kabuk tutmasını önlemek adına soğurken bir süre karıştırın. Ardından bir kenara alın.
  3. Oda sıcaklığına erişmiş olan pudinginizin içerisine ufaladığınız bisküvileri ilave edin ve bir spatula yardımıyla karıştırın.
  4. Yuvarlak kaselerin içini streç ile kaplayın ve hazırladığınız bisküvili karışımı kaselere paylaştırın.
  5. Ufalanmamış bisküvilerle kaselerin üzerini kaplayın. Bu pastanın tabanını oluşturacak katman olacağından dolayı boşluk bırakmamaya özen gösterin.
  6. Hazırlamış olduğunuz pastaları üzerlerini streç filmle kapladıktan sonra dinlenmesi için dört saatliğine dolaba alın.
  7. Buzluktan çıkarmış olduğunuz pastalarınızı biz ızgara üzerine alın. Üzerini çikolata ile kaplamak için çikolatanızı benmari usulünde eritin. Her yerine gelecek şekilde üzerinde gezdirin.
  8. Üzerini antep fıstığı ile süslediğiniz pastalarınız servise hazırdır. Afiyet olsun!
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.