Kuzu Kaburga Nasıl Pişirilir?

05.03.2022
817
Kuzu Kaburga Nasıl Pişirilir?

Kuzu Kaburga Nasıl Pişirilir?, Kuzu kaburga sindirimi kolay olan etlerden birisidir. Kemikli ve oldukça lezzetli bir et oluşu onu daha da cazip kılar. Ülkemizde tüketimi oldukça yaygın olan değerli etlerden birisidir. Ayrıca dana ve koyun etine kıyasla daha çok tercih edildiğini de belirtelim.

Kuzu Kaburga Nasıl Pişirilir?

Bu et sinirsiz ve yumuşak olduğundan ötürü fırın ve ızgara yöntemine oldukça uygundur. Biftek, pirzola, bonfile ve antrikot’a benzer şekilde pişirilebilmektedir. Bu etin tuzunu ocağı kapatmadan hemen evvel son aşamada ekleyebilirisiniz. Daha özel bir tat için himalaya veya kaya tuzu kullanabilirsiniz. Yüksek ateşte kızdırdığınız yağlı tavanıza kuzu kaburganızı alarak her tarafını teker teker 3-4 dakika boyunca kızartmanız yeterlidir. Bu şekilde yüksek ateşte mühürlenen etiniz oldukça sulu ve lezzetli olacaktır. Bu et çeşidi pişirmeden evvel kesinlikle yıkanmamalıdır. Aksi taktirde et kendine has dokusunu kaybedecek ve kalitesi düşecektir. Bu ete en çok yakışan baharatlar arasında karabiber, kekik gibi baharatlar yer alır.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.