Kuzu Sırtı Nasıl Pişirilir?

05.03.2022
623
Kuzu Sırtı Nasıl Pişirilir?

Kuzu Sırtı Nasıl Pişirilir?, Kuzu sırtı, sığırda kontrfileye tekabül eden küçükbaş hayvanın sırt bölümünden çıkarılan ettir. Kuzu sırtı dendiği an kast edilen şey koyun etidir. Türkiye’de kasaplık tüm küçük baş hayvanlar kuzu olarak bilindiği için satın alınırken bütün detaylar belirtilmelidir. Koyunlarda en az harekete maruz kalan bölge olduğundan dolayı yumuşak bir et çeşididir. İçinde pirzola kısmını da barındıran kuzu sırtı en lezzetli bölümlerden birisidir.

Kuzu Sırtı Nasıl Pişirilir?

Kuzu etinden üretilmekte olan bütün yemekler kuzu sırtıyla da hazırlanabilmektedir. En sevilen çeşitlerinden birisi kuzu haşlamadır. Gerdan etine benzer şekilde kuzuda haşlamaya en müsait bölgelerden birisidir. Kuzu kapama hazırlamak için şahane et türlerinden birisi olan kuzu sırtı yahnide de kullanılabilir. Kemikli parça oluşu sebebiyle ızgara veya mangalda hazırlanması da lezzetli sonuçlar verecektir. Pirzolası dahil bütün olarak ayrılırsa kuzu dolmada da tercih edilebilir. Güveç ve fırın yemeklerinde kullanılır.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.