Lagos Balığının Faydaları Nelerdir?

05.02.2021
1.516
Lagos Balığının Faydaları Nelerdir?

Lagos Balığının Faydaları Nelerdir?, Diğer adı “lahos” olarak bilinen lagos balığı, ilk akla gelen deniz balıklarındandır. Ege’de kendini gösteren lagos balığı ile Akdeniz’de de karşılaşabilirsiniz. Bölgesel bir değeri vardır. Çok lezzetli bir beyaz ete sahiptir aynı zamanda ünlü bir balıktır. Etçil ve yırtıcı bir balıktır. Küçük veya büyük onun içi hiç fark etmez, omurgasızlar, kabuklular ve küçük balıklarla beslenir. Lagos balığının lezzetli bir tadı vardır. Fiyatı ise ekonomik değildir. Çeşitli renklere sahip olabilen bir balıktır. Fakat, Türkiye’de gri veya yeşile yakın renk tonlarında görünmektedir. Çok az belirgin olan veya benekli sıralı noktalara sahiplerdir. Ortalama olarak 20 ila 200 metre derinlikte yaşarlar. Fakat kayalık sahil bölgelerini çok severler. Kayalık sahil bölgesinde 6-12 metre derinliklerinde görülebilirler. Baş kısmında 2-3 oblik çizgisi vardır. Kayalık alanlar haricinde çamurlu ve kumlu diplerde yaşarlar. Yaşadıkları bölgeyi asla bırakmazlar diyebiliriz, bu konuda sadık bir balıktır.

Lagos balığını nasıl pişireceğinizi bilmiyorsanız. Buradan, “Lagos balığı nasıl pişirilir?” öğrenebilirsiniz.

Lagos Balığının Faydaları Nelerdir?

  • Kalp ve damar hastalıkların önüne geçen bir besindir.
  • Lagos balığı barındırdığı vitaminler, mineraller ile sağlığa çok büyük katkılar sağlamaktadır. Fakat doğru miktarda tüketilmesi çok önemlidir. Aşırıya kaçmak, istemeyen sonuçlar doğuracaktır.
  • Omega-3 bakımından zengin bir balıktır. Farklı vitaminler barındırmaktadırlar.
  • Balık bilindiği üzere insan sağlığına çok faydalı bir besindir. Düzenli ve aşırıya kaçmadan tüketilmesi, uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Fakat kalıcı veya kronik hastalıklara sahip kişilerin doktoruna danışarak tüketmesini tavsiye ederiz.

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.