Lambuka Balığının Faydaları Nelerdir?

05.02.2021
1.361
Lambuka Balığının Faydaları Nelerdir?

Lambuka Balığının Faydaları Nelerdir?, Lambuka balığının, bildiğiniz veya bilmediğiniz birçok ismi bulunur. Genellikle Akdeniz, Antalya civarlarında görülüp, yakalanmaktadırlar. Su içerisinde sarı ve yeşil görüntüsüyle sizi büyüleyebilir. Yakalanan lambuka balıkları, rengini kaybedip kararır. Eylül sonlarına doğru yaklaştığımızda yakalanan lambukanın boyu 150 santimetre, ve ağırlığı 25 kilograma kadar ulaşabilmektedir. Fakat bu konuda ne yazık ki şanssızız Türkiye çevresinde bulunan denizlerde, boyu 60-70 santimetre ağırlığı ise 2,5-3 kilograma kadar ulaşabilmektedir.

Lambuka balığını nasıl pişireceğinizi bilmiyorsanız. Buradan, “Lambuka balığı nasıl pişirilir?” öğrenebilirsiniz.

Lambuka Balığının Faydaları Nelerdir?

Vücudumuzun üretemediği, yağ asitlerini lambuka balığı tüketerek alabilirsiniz.

Lambuka balığı, bazı kişiler için çok lezzetli olmayan bir balıktır. Fakat diğer ülkelerde, çok servis edilen ve pahalı bir balıktır. Çünkü sağlıklı ve yararlı bir balıktır. A vitamini açısından oldukça zengin bir balıktır. 100 gram lambuka etinde, 1 gram yağ bulunur. 100 gram lambuka balığından alabileceğiniz enerji miktarı oldukça azdır. 17-18 gram protein, 14 mg kalsiyum, 1 gram demir, 138 mg fosfor, 410 mg potasyum bulunmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.