Lavanta Çayı Nasıl Demlenir?

15.02.2021
537
Lavanta Çayı Nasıl Demlenir?

Lavanta Çayı Nasıl Demlenir?, Lavanta, özellikle kokusu ve rengi ile akıllara kazınmış bir bitkidir. Parfümlerden yağına kadar, birçok alanda kullanılan lavanta çay olarak ta tüketilmektedir. Üstelik koku ve aroma dışında, sindirimden cilt sağlığına kadar saymakla bitmeyen faydalara sahiptir. Ballıbabagiller familyasına ait olan bu bitki, Akdeniz kökenli ve çalı görünümüne sahip bir bitki olma özelliğindedir. Dünyanın neredeyse, çoğu bölgesinde yetişen bu bitkinin çiçekleri kurutulduğunda lavanta çayı olarak tüketilmektedir.

Lavanta Çayı Nasıl Demlenir?

Lavanta çayını hazırlamak için, ihtiyacınız olan tek şey kurutulmuş olan lavanta çiçekleridir. Eğer tek porsiyonluk bir çay hazırlamak istiyorsanız bir bardak suya, bir çay kaşığı kadar kurumuş lavanta yeterli olacaktır. Bu çayı on dakika demledikten sonra süzüp içine herhangi bir şey katmadan tüketebilirsiniz. Ancak ağzınıza hafif buruk bir tat geliyorsa, limon veya bal ile lezzetlendirebilirsiniz.

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.