Lilyum Çiçeği Hakkında Her Şey

02.04.2022
187
Lilyum Çiçeği Hakkında Her Şey

Lilyum Çiçeği Hakkında Her Şey, Lilyum çiçeği zambakgiller familyasına aittir. Oldukça hoş bir kokusu vardır ve dekoratif olarak da kullanışlıdır. Asalet ve zarafeti temsil eder. Sarı, pembe ve beyaz renkleri bulunmaktadır. Evlilik yıl dönümü, doğum günü benzeri günlerde tercih edilebilmektedir. Bukette ve saksıda tercih edebilirsiniz.

Lilyum Çiçeği Hakkında Her Şey

Lilyum çiçeği nasıl bakılır?

Lilyum çiçeği soğanlı bir bitkidir. Bu yüzden bütün mevsimlerde yetiştirilebilmektedir. Fakat lilyum çiçekleri en çok bahar ayını sevmektedir. Ekim ve değişim olaylarında bahar ayı tercih edilmelidir. Güneş ışınına maruz kalmamalıdır.

Lilyum çiçeği nasıl sulanır?

Toprağının kuru kalmasından hoşlanmaz. Toprak sürekli nemli kalmalıdır. Fakat bol su verilmemelidir. 25 derece sıcaklığa uygun olmasından dolayı rüzgar ve direkt olarak güneş ışınlarından korunmalıdır.

Lilyum çiçeği nasıl dikilir?

Dikimi ve toprak seçilirken dikkat etmemiz gereken noktalardan birisi saksının ortasında ve kenarlarında boşluk olmalıdır. Soğan kısmı yukarı bakmalıdır. Saksının yarısı toprak ile dolmalı, toprak özenle seçilmelidir. Toprağın bir kısmı perlit toprak diğer kısmı ise torf, diğer kısmı ise bahçe toprağı olabilmektedir. Asitli ve kireçli toprak kullanılmamalıdır.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.