Limon Yağı Nelerde Kullanılır?

11.02.2021
573
Limon Yağı Nelerde Kullanılır?

Limon Yağı Nelerde Kullanılır?, Turunçgiller ailesinin popüler üyelerinden birisidir. Narin bir yapıya sahip olan limon ağaçları çok sıcak veya çok soğuk, zorlu hava şartlarında yetişememektedir. Ülkemizde yetiştiriciliği Ege ve Akdeniz bölgesinde yapılan limon yıl boyunca yapraklarını dökmez ve gelişimini sürdürür. Ülkemizdeki bu bölgelerin ılıman iklim koşullarına sahip olması limon ağaçları için elverişli bir ortam oluşturmaktadır. Bir yılın sonunda hasat edilen limonlar insanlığın hizmetine sunulmaktadır. Geniş alanlarda kullanılan limon içerisinde bol miktarda vitamin ve mineral barındırmaktadır. Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinden, temizlik malzemelerine kadar çok geniş bir alanda yer edinmiş limon yağının bunların haricinde daha bir çok kullanım alanı mevcuttur. Gelin bunlara yakından göz atalım.

Limon Yağının Faydaları ve Zararları Nelerdir? merak ediyorsanız buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Limon Yağı Nelerde Kullanılır?

  • Özellikle saç üzerinde kullanımı oldukça popülerleşen bu yağı saç renginizi açmak için kullanabilirsiniz. Doğal bir açıcı özelliği gösteren bu yağ saçınızı yıpratmadan rengini açacaktır.
  • Limon yağının bilinmeyen bir diğer kullanımı ise enstrümanlardan birisi olan gitarı temizlemek içinde kullanılabilmesidir. Gitarınızın klavye kısmını temizlemek için limon yağından yararlanabilirsiniz. Gitarınızın üretilmiş olduğu materyale hasar vermeden doğal bir şekilde temizlemiş olacaksınız.
  • Ev temizliğinde de bir çok şekilde limon yağından faydalanabilirsiniz. Sprey şişelerinize su ile seyreltip katabilir, temizlik robotlarınızın sıvı haznelerine birkaç damla ekleyebilirsiniz.
  • Aynı zamanda bir pamuğun üzerine damlatacağınız limon yağını çeşitli kötü yağları gidermek içinde kullanabilirsiniz. Saç ve cilt bakımında kullanılan kremler ve maskelerin içerisinde de hammadde olarak limon yağı kullanılmaktadır.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.