Macchiato Nasıl Hazırlanır?

09.06.2021
1.087
Macchiato Nasıl Hazırlanır?

Macchiato Nasıl Hazırlanır?, Macchiato kremalandırılmış süt ile hazırlanan kahvelerden birisidir. Yoğun bir aromaya sahip olan bir kahvenin farklı miktarlarda süt ile yumuşatılması sonucunda ortaya çıkan kahve çeşitlerinden birisidir. Bu kahveyi daha çok Espressoyu çok sert bulup, süt ile tüketmek isteyip fazla sütün de kahvenin aromasını bastırmamasını isteyenlerin tercihidir. Adının anlamı İtalyancada “Lekeli” anlamına gelen Macchiato bu ismi üzerine eklenmiş olan kremalandırılmış sütün lekeye benzer görüntüsünden dolayı almıştır.

Macchiato Nasıl Hazırlanır?

Macchiatoyu hazırlamadan önce sütü güzelce köpürterek krema kıvamına getirmeniz gerekmektedir. Esnek bir içecek olan Macchiato’yu ister soğuk ister soğuk süt ile hazırlayabilirsiniz. Sıcak süt ile hazırlamayı tercih ederseniz Pitcher isimli metal bir süt kabına sütü ilave ederek basınçlı sıcak buhar aparatı sayesinde krema kıvamına gelene kadar köpürtmeniz gerekmektedir. Fakat, Macchiatonuzu soğuk süt ile hazırlamak isterseniz French Press ekipmanı, süt köpürtücüler veya çırpıcı şeklinde olan köpürtücüleri kullanabilirsiniz. Köpürtme işleminin ardından Espressoyu hazırlamaya geçebilirsiniz. Bir ölçek kadar Espresso ince öğütülmüş ve koyu kavrulmuş kahveden hazırlanmalıdır. Hazırlanan, Espressoyu fincan aldıktan sonra üzerine 10 mililitre sıcak ya da soğuk süt ekleyip Macchiatonuzu hazırlamış olursunuz.

Macchiato Neyle İyi Gider?

Bu içeceğin yanında en iyi uyumu yakalayan yiyecekler arasında kakao ve çikolata kullanılarak yapılmış tatlı türleri yer almaktadır. Başta tiramusu, tarçınlı elmalı turta, çikolata, cheesecake ve kakaolu kek yer almaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.