Matcha Soba Nedir?

26.02.2022
449
Matcha Soba Nedir?

Matcha Soba Nedir?, Matcha Soba ya da cha soba, karabuğday unu ile matcha çayı ile üretilen kültürel bir japon yemeğidir. Çay, yeşil çay tozundan yapılır ve acı, yumuşak ya da hafif derecede tatlı bir lezzeti mevcuttur. Soba eriştesi matcha ile aşılanarak bu süreçte renk değiştirerek yeşile dönüşür.

Isıtılır, arındırılır,durulanır ve kurutulur daha sonra ise yanında doğranmış yeşil soğan, wasabi ve tsuyu daldırma sos ile birlikte sunulur. Erişte, geniş bir tabakta ya da zaru soba tepsisi ile servis edilmektedir. Müşterinin isteğine bağlı olarak yemeğin üstüne kıyılmış nori ya da tenkasu (Tempura gevreği) da eklenebilmektedir.

Matcha Soba Nedir?

Matcha soba sıcak yenilse de sıklıkla soğuk olarak servis edilir. Çünkü soğutulduğunda hem daha leziz hem de ferahlatma yetisine sahip olur ve çoğunlukla yaz aylarında tüketilmektedir.

Diğer Blog konularımıza buradan ulaşım sağlayabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.