Melanur Balığının Faydaları Nelerdir?

05.02.2021
1.503
Melanur Balığının Faydaları Nelerdir?

Melanur Balığının Faydaları Nelerdir?, Melanur balığı, Akdeniz, Marmara, ve Ege denizinde bulunmaktadır. 25-45 cm arasında boya kadar uzayabilmektedir. Kayalık bölgelerde ya da kayalık bölgelerin birleşimlerinde, mağara girişlerinde sürü şeklinde yaşamaktadırlar. Parlak nesnelere karşı hassas bir balıktır. Hızlı, zeki ve kıvrak bir balıktır. Melanur balığı hassas pullara sahiptir. Temizleme esnasında sizlere zorluk çıkarabilen bir balıktır. Melanur balığını çok derinlerde bulamazsınız. İlkbahar aylarında ürer, ilkbaharın sonuna yaklaştığında, yumurtaları erkek melanur balığı sahiplenir. Dişi melanur balıkları, erkek melanur balıklarına göre daha iridir.

Melanur balığını nasıl pişireceğinizi bilmiyorsanız. Buradan, “Melanur balığı nasıl pişirilir?” öğrenebilirsiniz.

Melanur Balığının Faydaları Nelerdir?

Omega-3 ve Omega-6 bakımından zengindir. Gereksinim duyulan ve insan vücudunun üretemediği bu yağ asitleri neredeyse bütün vücuda faydalıdır. Göz ve saç için etkili bir yağ asididir. Haftada en az 2 kez balık tüketmek uzmanlar tarafından önerilmektedir. Gelişme döneminde balık tüketmek, zihinsel ve kemiksel gelişimi destekler. Omega-6 yağ asidi hücreleri yenilemesiyle bilinir. Melanur balığı tüketirseniz, daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz.

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.