Menekşe Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır

23.01.2021
741
Menekşe Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır

Menekşe Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır, Bir önceki yazımızda menekşeler hakkında bilgi sahibi ve olup bu güzel bitkiyi evinizde yetiştirme kararı aldıysanız dikkat etmeniz gereken belki de en önemli unsur bakımının nasıl yapılması gerektiğidir. Bugünkü makalemizde menekşe bakımı ile ilgili tüm dikkat edilmesi gereken hususlara değinip daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir menekşeye sahip olmak için gerekli her şeyden bahsedeceğiz.

Menekşe Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır

Bir Menekşe aldınız ve ilk yapacağınız şey onu yerleştirmek için uygun bir ortam seçiminde bulunmak olmalıdır. Menekşe bitkileri aydınlık ortamlarda bulunmaktan hoşlansalar da direkt olarak güneş ışığına maruz bırakılmaları iyi değildir. Bu nedenden ötürü menekşe bitkisini yerleştireceğiniz ortam aydınlık olmasının yanı sıra havadar da olmalıdır. Bunun için en uygun ortam olarak mutfağınızı örnek verebiliriz. Evin diğer odalarından ziyade mutfağın daha tercih edilebilir olma sebeplerinden bir diğeri mutfaktaki nem oranının daha yüksek olmasıdır. Hafif nemli bir ortamda yetişmesi menekşeniz için daha iyi olacaktır.

Nemi seven bitkiler olduğuna değinmiştik bu konuda dikkat etmeniz gereken bir diğer şey ise toprağının nemli tutulmasıdır. Nemi seven bitkiler oldukları için toprağının kurumamasına özen göstermelisiniz. Drenajlı olan ve altında Ekstradan bir kap bulunan saksılar bu konuda işinizi kolaylaştıracaktır

Menekşe sulama konusuna değinecek olursak menekşenizi sularken suyun bitkinin yaprak ve çiçeklerine temas etmemesine özen göstermelisiniz. Bu konuda dar ağızlı bir sulama kabı kullanmanız veya sprey şişe kullanacaksanız suyu doğrudan toprağa sıkmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Aksi takdirde ne yazık ki menekşenizin yaprak ve çiçekleri zarar görüp bu durum çiçeğinizin ömrünün kısalmasına yol açacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR