Mısır Püskülü Çayının Faydaları Nelerdir?

15.02.2021
678
Mısır Püskülü Çayının Faydaları Nelerdir?

Mısır Püskülü Çayının Faydaları Nelerdir?, Mısır Püskülü Çayı, mısırın life benzer püskül kısımlarından hazırlanmaktadır. Bu püsküller şerit şeklinde mısır kabukları ve mısır arasında bulunmaktadır. Halk tarafından mısır saçağı olarak ta bilinmektedir. İpliksi bir yapıya sahip olan bu püsküllerin uzunluğu 10-30 cm arasında değişmektedir. Çin tıbbında geleneksel bir ilaç olarak kullanılan bu püsküllerin iyileştirici özelliği vardır. Bu püsküllerden elde edilen çay ve ilaç Amerikan yerlileri tarafından kullanılmıştır.

Mısır Püskülü Çayının Faydaları Nelerdir?

  • Mısır püskülünün içerisinde vücut için gerekli C ve K vitaminleri ile beraber, potasyum, çinko, bakır, demir gibi mineraller vardır.
  • Mısır püskülü insanı rahatlatan ve sakinleştiren bir etkiye sahiptir.
  • Bu bitkinin kullanım alanı oldukça geniştir. Saç ve cilt sorunlarının yanı sıra böbrek ve idrar yolu hastalıklarında, sindirim sistemi sorunlarında, diyabetin tedavisinde destekçidir.
  • Detokslarda tercih edilen bir bitki çayı olan mısır püskülü çayı ödem attırıcı ve idrar söktürücü bir özelliğe sahiptir.
  • Eklemlerde oluşan birikintilerin vücuttan dışarı atılmasına yardımcı olmaktadır. Romatizma hastalıkları veya gut, artrit gibi hastalığı bulunan kişiler destekleyici olarak kullanabilirler.
  • Böbreklerde bulunan taşların düşürülmesinde ve idrar yollarında bulunan enfeksiyonların yok edilmesinde yardımcı bir bitki çayıdır. Meydana gelecek böbrek taşlarının da oluşumunu engellemektedir.
  • Eğer kronik yorgunluktan şikayetçiyseniz rahatlatıcı etkisi olan bu çaydan faydalanabilirsiniz.
  • Akne tedavisi ve saç bakımı rutinlerinde faydalanabileceğiniz bir çaydır. Tansiyon problemleri yaşayanlar içinde iyi bir bitki çayı olan mısır püskülü çayı kan basıncını düşürüp, dengelemektedir.

 

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.