Mısır Yağı Nelerde Kullanılır?

11.02.2021
628
Mısır Yağı Nelerde Kullanılır?

Mısır Yağı Nelerde Kullanılır?, Mısır tanesi yağı çıkartılması sonucu ile elde edilmektedir. Temizlenen ve ayıklanmış mısır tohumlarının özel aletler ile ezilip yağları çıkartılmaktadır. Bu şekilde sofrada bizlerle buluşabilmektedir. 1800’lü yıllarda, yağ çıkarıcı bir makine icat edilip, bugüne kadar gelişerek günümüze gelmiş bulunmaktadır. Diğer yağlardan bir farkı ise serbest bitki sterollerini çok miktarda içermektedir. Doymamış yağ asitleri de içermektedir. Diğer yağ çeşitlerine göre daha besleyici, sağlıklı ve doğal bir yağdır. E vitamini ve antioksidan bakımından çok zengindir.

Mısır Yağının Faydaları Nelerdir? merak ediyorsanız buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Mısır Yağı Nelerde Kullanılır?

230-235 dereceye kadar ısıya dayanıklı bir yağ olarak bilinmektedir. Okside olmayan ve yanmayan bir yağdır. Kızartmalarda sıklıkla kullanılmaktadır. Soğuk tüketilmesi gereken yemeklere göre olmayan bir yağ olarak bilinmektedir.  Salata ve sıcak yemeklerde tüketilebilmektedir. Mayonez, margarinin üretimi ve bazı soslarda tat katması amacıyla kullanılmaktadır. Gıda sektörü haricinde, böcek ilaçlarında, makine yağlarında, reçine ve plastik üretiminde, krem ve sabunlarda, boya, tekstil boyası ve mürekkep alanlarında da kullanılmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.