Mobilyalara Göre Perde Seçimi Nasıl Yapılır?

27.02.2022
439
Mobilyalara Göre Perde Seçimi Nasıl Yapılır?

Mobilyalara Göre Perde Seçimi Nasıl Yapılır?, Salonumuzu veya herhangi bir odamızı en iyi yansıtan şeylerden birisi perdelerdir. Fakat bu önemli ayrıntıyı da dikkatli bir şekilde seçmemiz gerekmektedir. Sebebi ise bütün oturma grubu takımınızı, dekorasyonunuzu belli etmesidir.

Perdelerimizi seçerken dikkat etmemiz gereken bazı şeyler vardır bunlardan birkaçı;

  • Doku
  • Renk
  • Tasarım

Yukarıda belirttiğim noktalara dikkat etmenizi önermekteyiz. Çok fazla zamanınızı ayırıp uğraştığımız salonun öne çıkması için biraz da perdelerimizin rengine önem vermeliyiz. Perdelerimizi seçerken bazı şeyleri de unutmamalıyız.

Mobilyalara Rengine Göre Perde Nasıl Seçilir?

Perde seçimlerini mobilyalara göre yapacaksanız önemli olan nokta mobilyanın rengidir. Mobilya döşeme rengine göre perde seçimi yapmak sizlere çok fayda sağlacaktır.

Evimiz için bazı şeyleri çok dikkatli bir şekilde seçiyoruz. Fakat perdelere hiç ama hiç özen göstermiyoruz. Çoğu zaman bizim hiç umurumuzda olmuyor. Fakat işte orada yanlış yapıyoruz. İçimize bir noktası sinmiyor fakat perdeyi doğru seçsek her şeyi tamamlamış olacağız. Perde seçerken genellikle ekonomik davranıyoruz veya son planlarımızdan birisi perde almak oluyor. Bu konuda yanlış yapıyoruz. Son plana atmak perdeyi umursamamak demektir.

Yapmamız gereken şeylerden birisi, mobilyalarımıza renk açısından uyumluluğu, perdelerimizin en ve boy boyutları ve benzeri şeylerin kafa karışıklığına sebebiyet vermemek olacaktır. Bu yüzden perdelerinizi yanlış seçme ihtimaliniz oldukça fazla olabilir. Bir dekorasyoncu perde seçiyorsa alacağı perde renk tonlarından birisi beyazdır. Bu konuda dikkatinizi çekeriz. Beyaz birçok renge uyum sağlayabileceği için beyaz tercih meselesi olmaktadır. Aynı zamanda beyaz rengi kendinizi dekorasyonlarınızla birleştirecektir. Fakat bu sebepler her evde beyaz renk perde kullanılmadığını da belirtmeden geçmeyelim.

İlk yapmamız gereken şeylerden birisi dengeyi yakalamak olacaktır. Salonda bulunan her eşya ve dekorasyon uyumu birbiri ile uyumlu olmak zorundadır. Fakat bu sebeple her eşyanın aynı renkte olmasını istememenizi önermekteyiz. Öne çıkarmak istediğiniz her ürünü farklı renklerde seçebilirsiniz. Bu sayede farklı ürünleri kolaylıkla öne çıkarabilirsiniz. Seçtiğiniz tarza göre mobilya seçmenizi de önermekteyiz.

Perde rengi ve koltuk takımı rengini birleştirebilirsiniz. Fakat koltuğumda tek renk yok bu durumda ne yapabilirim derseniz birbirine uyumlu olacak renkleri seçip perdenize yansıtmanızı önermekteyiz. Koltuklarınızda desenler farsa bu desenleri de bağlayabilirsiniz. Yani koltukta göreceğinizi perde de görmek büyük fayda sağlayacaktır. Eğer bu tekniği uygularsanız halı seçimini farklı renklerde yapmanızda fayda var.

Tarzınız romantik tarz ise renklerin pastel, aksesuarların abartılı olmasını tavsiye etmekteyiz. Koltuk takımlarınızı da beyaz seçebilirsiniz. Bu tarz alanlarda genellikle perdeler pencerenin 2 tarafında duran perdelerden fakat uzun perdelerden oluşması çok sık görülmektedir. Stor perde kullanımı ise modern tarza girmektedir.

Kırmızı renk tonuna yakın mobilya seçimi yaptıysanız, perdelerinizde bu rengi kullanabilirsiniz. Fakat halı ve dekorasyonlarda beyaz renk tonlarını kullanmanızda fayda vardır.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.