Müren Balığının Faydaları Nelerdir?

01.02.2021
1.415
Müren Balığının Faydaları Nelerdir?

Müren Balığının Faydaları Nelerdir?, Yılan balığını fiziksel olarak andıran bir balıktır. Keskin bir dişe sahip olan Müren balığının köpek balıklarına oranla koku alma duyuları daha gelişmiş haldedir. Murena veya murana olarak da bilinir. Akdeniz ve Doğu Atlantik sularında yaşayan bir balıktır. Kemiklidir. Yaz aylarında kayalık alanlarda yaşarken, kış aylarında ise derin sulara dalarlar. Müren balıkları pulsuz deriye sahiptir. Esmer bir renge sahiptir. 1 veya 3 metre arasında boyları vardır. Müren balığı uzun bir üst çeneye sahip olan, yırtıcı bir balıktır. Yem olarak ise bu balıkları tercih eder; Yengeç, ahtapot, balık ve benzeri yumuşakçalar. Kanı ve ısırığı zehirli olan bir balıktır.

Müren balığını nasıl pişireceğinizi bilmiyorsanız. Buradan, “ Müren balığı nasıl pişirilir?” öğrenebilirsiniz.

Müren Balığının Faydaları Nelerdir?

Çoğu balık lezzetli olduğu kadar faydalıdır da, beyin sağlığından tutun, kalp ve damar hastalıklarına bile iyi gelir. Müren balığı insan sağlığına faydalı bir balıktır. Burada bulunan faydalar çoğu balıkta olduğu gibi Müren balığında da bulunmaktadır.

  • Balıklarda bulunan mineraller, vitaminler, damar ve kalp sağlığı için oldukça önemlidir.
  • Müren balığında bulunan Omega-3 yağ asidi sayesinde, beyin gelişimi desteklenir.
  • Çocukların kemik gelişimine faydası büyüktür. Kalsiyum miktarı oldukça fazladır.

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.