Muzlu Pankek Tarifi

Muzlu Pankek Tarifi

Muzlu Pankek Tarifi, muz ile yapılan bu şahane sporcu dostu pankek tarifini henüz denemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz. Çünkü bu muzlu pankekler her bakımdan leziz olduğu kadar sağlıklılar da. Sadece 5 malzeme ile yapılan bu pankeklerin içerisinde bolca muz bulunuyor en başta. Potasyum bakımından zengin olan bu muzla beraber sağlıklı unlar arasında yer alan yulaf unu da bulunmaktadır. Yulaf zaten sağlıklı beslenmenin olmazsa olmazlarından birisidir ve hem lif hem de protein bakımından zengin bir gluten kaynağıdır. Aynı zamanda protein bakımından zengin olmasını da destekleyen yumurta da bulunduran bu pankekler her sabah yapmış olduğunuz beyaz unlu pankeklerden hem daha kolay hem de daha az zahmetli. O halde gelin sağlıklı beslenmenin kapılara aralayın ve güne bu enfes pankek tarifi ile başlayın.

Muzlu Pankek Tarifi İçin Gereken Malzemeler:

  • 1 tane küçük boy muz
  • 6 tatlı kaşığı yulaf unu
  • 2 tatlı kaşığı yoğurt
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu
  • 1 tane yumurta

Muzlu Pankek Nasıl Yapılır?

  1. 1 tane küçük boy muzu çatal yardımıyla ezin. 6 tatlı kaşığı yulaf unu, 2 tatlı kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı kabartma tozu ve 1 tane yumurtayı ilave edip karıştırın. Bu aşamada karıştırıcıdan veya blender dan yardım alın.
  2. Yanmaz yapışmaz tavaya alın ve spatuladan yardım alarak iki tarafını da pişirin. İstediğiniz ilaveleri yapıp tüketin.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.