Nane Çayı Nasıl Yapılır

06.02.2021
526
Nane Çayı Nasıl Yapılır

Nane Çayı Nasıl Yapılır, Bir önceki yazımızda nane çayının faydalarından ve kullanım alanlarından bahsetmiştik. Eğer hala bu şifalı bitkiden haberdar değilseniz yazımıza mutlaka göz atın. Bugün ise nanenin çayının nasıl yapılacağını anlatacağız. Oldukça kolay olan bu çay, geçmişi Faslıların yüzyıllardır kullanımına dayanan bir çaydır. Geleneksel maghrebi tarzı olarak bilinen bu çayın yapımını anlatıyoruz. Temelinde yeşil çay ve nane çayının karışımı olan bu geleneksel çay, sağlık için oldukça faydalı.

Nane Çayı Nasıl Yapılır

  • Bu çayı hazırlamak için ihtiyacınız olan şeyler 4 bardak su, dilediğiniz miktarda taze nane, 1 adet limon, 2 paket kadar yeşil çay.
  • Çayınızı hazırlamak için öncelikle suyu kaynatmanız gerekmekte. Kaynamış olan suya 2 paket yeşil çayı ilave ediyorsunuz.
  • Yeşil çayınızın 10 dakika kadar demlenmesini bekledikten sonra naneyi içerisine ekliyorsunuz.
  • Yapraklarını öncelikle elinizde koparmanız lazım, sonrasında bir bardağa aktarıp üzerine sıcak çayı dökmelisiniz.
  • Sıcak çayın etkisi ile nane, aromasını çok daha hızlı bir şekilde verecektir. Üzerine dilediğiniz miktarda limon suyu ekledikten sonra çayınız tüketilmeye hazırdır. Yenileyici ve ferahlatıcı etkisi olan bu çayı kesinlikle denemenizi tavsiye ediyoruz. Afiyet olsun.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR