Nane Sirkesi Nasıl Yapılır?

10.06.2021
1.390
Nane Sirkesi Nasıl Yapılır?

Nane Sirkesi Nasıl Yapılır?, Nane sirkesinin kullanım alanı oldukça geniştir. Bunun yanında hazırlanışının kolay olması onu tercih edilebilir kılmaktadır. Kıyafetler için yumuşatıcı olarak, kokusu güzel bir tatlandırıcı olarak yemeklerin içinde, kür amaçlı ciltte tercih edilir. Ayrıca içilmesinin de vücut üzerinde sağlıklı etkileri bulunmaktadır.

Nane Sirkesi Nasıl Yapılır?

Nane sirkesi genellikle salata soslarında yer alır veya etlerin marinesinde tercih edilir. Soğuk içeceklerin içerisine ferah aroma kattığı için ilave edilmektedir. Özellikle kuzu etinden yapılan yemeklerde yer almaktadır. Bunun yanı sıra diğer tüm sirke çeşitleri gibi kullanımı mevcuttur. Kendine has ferah bir kokusu olan bu sirke özellikle salatalara çok yakışır. Hazırlanışı içinde beyaz şarap sirkesi barındıran kavanoza, nane yaprakları eklenmesiyle sağlanır. Mideyi rahatlatıcı bir özelliği bulunan bu sirke 1 litre suya, 2 tatlı kaşığı oranla tüketilebilir. Hazırlama aşamasında kaynatılan taze nane yaprağı, elma sirkesine eklenirse sirke hazır olması için 2-3 hafta boyunca kapalı kavanozda dinlendirilmelidir. Cildi nemlendirici özelliği olan bu sirke kürlerde de yer almaktadır.

Nane Sirkesi Nasıl Saklanır?

Nane sirkesini dilerseniz sıcak, dilerseniz soğuk yapabilirsiniz. Yemeklerde tercih edecekseniz genellikle beyaz şarap sirkesiyle hazırlanmasını diğer amaçlarla kullanacaksanız normal sirke hazırlanmasını tavsiye etmekteyiz. Hazırlanan sirkenizi yaklaşık 3 hafta kadar dinlendirmeniz gerekmektedir. Bu süre aralarında nane yapraklarınızı taze olanlarıyla değiştirmeniz mümkündür. Dinlenme aşamasından sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.