Nanenin Faydaları Nelerdir?

06.06.2021
603
Nanenin Faydaları Nelerdir?

Nanenin Faydaları Nelerdir?, Dünya üzerinde 25-30 türü bulunmaktadır. Ballıbabagiller familyasına aittir. Bu şifalı bitki nemli iklimlerde yaşamaktadır. Naneyi iki türde kullanabilirsiniz; birisi Kuru Nane diğeri ise Yaş Nanedir. Oldukça ferahlatıcı bir kokusu bulunmaktadır. Yemekler, salatalar, tatlılar ve içeceklere tat katmaktadır. Nane Yağı ve Nane Çayı ile sağlık deposudur.

Nanenin Faydaları Nelerdir?

  • İçerisinde bulunan B3, B2, B1, B ve A vitaminleri pek çok hastalığa karşı iyi gelmektedir.
  • Soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklarda çok fazla tercih edilmektedir. Bağırsak kurtları düşürme, mide bulantılarını gidermek ve hazmı kolaylaştırmak gibi yüzlerce faydası bulunmakta.
  • İçerisinde bulunan bitkisel asitler ve uçucu yağlar ile metabolizmayı hızlandırmakta katkısı bulunmaktadır. Aynı zamanda fazla suyu vücuttan atarken bağırsakların çalışmasını desteklemektedir.
  • Eski yıllardan bu yana mide sağlığına olan büyük etkisi bilinmekte, çay şeklinde de tüketilebildiği için mide ağrısı ve yanma şikayetlerine karşı büyük bir çözümdür. Stres gidermekte ve sakinleştirme özellikleri bulunan Nane Çayı günde tüketilme oranı en fazla iki fincan olarak bilinmektedir. Nane Çayı hakkında yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.
  • İçeriğinde çok fazla C vitamini ve antioksidan bulunan nane, zararlı maddeleri ve radyasyonu uzaklaştırma etkisi bulunmaktadır. Bu yüzden çok önemli bir detoks kaynağı olarak bilinmektedir.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.