Nefes Alma Sanatı Nedir

22.08.2020
481
Nefes Alma Sanatı Nedir

Nefes Alma Sanatı Nedir, Çoğumuz nefes almayı bile bilmiyoruz aslında evet yanlış duymadınız doğru nefes almayı bilmiyoruz bu makale sayesinde nefes almayı öğreneceğiz. Hücreler için gerekli olan oksijeni sağlamak amacıyla nefes alırız ve bu aynı zamanda karbondioksiti ve bedendeki atıkları da uzaklaştırmaktadır. Nefes almamız sonucunda karın ve göğüs bölgesi harekete geçer ve kasların güçlenmesi söz konusu olur. Her nefes verdiğinizde ciğerinizde bulunan bütün havayı dışarı verdiğinizden emin olmalısınız. Daha fazla nefes vermeniz daha fazla bedendeki atığı atmanız anlamına gelmektedir. Ciğerlerinizin kapasitesini arttırmanız, belinizi inceltmeniz, kanınızın temizlenmesi ve daha nice yararlar için aşağıda vermiş olduğumuz nefes alma sanatı hakkındaki bilgileri okuyup günde iki kez yapmanız gerekmektedir. Bunları yaptığınızda daha sağlıklı bir yaşamınız ve daha sağlıklı bir bedeniniz olacaktır. Daha sağlıklı bir beden ise daha iyi bir beden anlamına gelecektir yani her aynaya baktığınızda mutlu olabileceksiniz bu nefes alma sanatı sayesinde olabilmesi oldukça muhtemel bir şey.

Nefes Alma Sanatı Nedir Nasıl Yapılır

  1. Ellerinizi tam belinizin üstüne göğüs kafesinizin yanına koyarak nefesinizin tamamını verin.
  2. Yavaş bir şekilde burnunuzdan nefes alıp göbeğinizi olabildikçe şişirin.
  3. Yine beşe kadar sayıp burundan nefes alın, fakat ellerinizin altındaki kaburganızı ve göğsünüzün genişletin ama omuzlarınızı kaldırmayın.
  4. Beşe kadar sayarken nefes tutun ve yavaşça ona kadar sayarken nefesi ağzınızdan verin ve bütün nefesinizi verene kadar ellerinizi o bölgeden ayırmayıp nasıl indiğini izleyin.
  5. Bunu günde dört kere yapın.

Bu sayede gereksiz yağlardan kurtulabileceksiniz. Diyet hakkında her şeye buradan ulaşabilirsiniz. Diyet yapan kişiler için birebir olan nefes alma sanatı sayesinde göbek ve bel tarafındaki yağları eritebileceksiniz. Ve sadece nefes alma sanatı diyet değil spor yapmanız da size oldukça yarar sağlayacaktır. Eğer spor yapıp diyet yaparsanız zaten muhteşemliği görebileceksiniz. Size Yemek Tarifleri olarak sizlere yardımımız dokunduysa ne mutlu bizlere sorun ve sorularınıza bir yorum uzağız. Eğer faydasını görürseniz bunu bize bildirmeniz bizim boş yere çalışmadığımız anlamına gelecek ve bize motivasyon olacaktır. Eğer bu tarz blogları istiyorsanız bunun için de yorum atabilirsiniz. Bizleri sosyal mecralarda “sizeyemektarifleri” olarak bulabilir takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.