Orkinos Balığı Nasıl Tüketilir?

01.02.2021
1.534
Orkinos Balığı Nasıl Tüketilir?

Orkinos Balığı Nasıl Tüketilir?, Genelde ton balığı olarak geçen Orkinos balığı aslında uskumrugiller familyasına aittir. Etçil bir balık olan orkinos balığı sürü halinde gezer. Küçük balıklarla beslenen orkinos balığının işte beslendiği balık türleri; Sardalya, torik, uskumru, hamsi, palamut gibi balıklardır. Büyük okyanus ve Atlas okyanusunda yaşayan orkinos balığı, Ağustos ve mayıs aylarında üremeye başlar. Akdeniz körfezine göç ettiği bilinmektedir. Bu balığın türevlerinden bazılarının isimleri ise şu şekilde; Kara kanat, mavi yüzgeçli, sarı yüzgeç, büyük göz, uzun kuyruk gibi türleri ise 40-55 yıl yaşar. Japonların, bazı orkinos balığı türlerinden geleneksel yemekler yaptığı bilinmektedir. Hareketi seven, güçlü bir balık olan orkinos balığı yağlı balık kategorisine girer.

Orkinos balığının faydalarını bilmiyorsanız, buradan; Orkinos Balığının Faydaları Nelerdir? öğrenebilirsiniz.

Orkinos Balığı Nasıl Tüketilir?

Genellikle konservecilik alanında tüketilen orkinos balığının, yüksek et kalitesi bulunmaktadır. Aynı zamanda yağlı bir balıktır. Lezzetli bir ete sahiptir. Ülkemizde genellikle konserve şeklinde karşımıza çıkan orkinos balığı, güveç, şiş, ızgara gibi yöntemlerle de tüketilir. Genellikle salatası yapılan orkinos balığının, salatasını tüketmenizi öneririz oldukça lezzetli.

 

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.