Palamut Balığı Nasıl Pişirilir?

01.02.2021
648
Palamut Balığı Nasıl Pişirilir?

Palamut Balığı Nasıl Pişirilir?, Uskumru ve Orkinos ile aynı ailenin üyesi olan palamut balığının kılçıkları çok kolay bir şekilde temizlenebilir. Kılçıklarından kurtulan palamut balığı, et parçasını andıracaktır. Boyu yaklaşık 1 metre, sırt rengi maviye yakın, mat beyaz bir karnı vardır. Kuyruğuna ince yapılı denilebilir. Gözlerin iriliği normalken, ağız kısmı için aynı şey söylenemez. Palamut balığı çok hızlı yüzebilen bir balıktır. Çok saldırgan ve avcı bir balık olan palamudun işte başlıca besinleri; hamsi, çaça, kolyoz, uskumru, kolyoz, sardalya ve gümüş balıklarıdır. Eğer bir palamut balığının karnı toksa her zaman derin sularda gezer.

Eğer palamut balığını nasıl seçeceğinizi bilmiyorsanız, aklınızda “Taze Balık Nasıl Seçilir?” gibi soru işaretleri varsa, ya da “Hangi Balık Hangi Mevsimde Yenir?” gibi soru işaretleriniz varsa üzerlerine tıklayarak sizler için hazırladığımız yazılara ulaşabilirsiniz.

Palamut balığının faydalarını bilmiyorsanız, buradan; Palamut Balığının Faydaları Nelerdir? öğrenebilirsiniz.

 

Palamut Balığı Nasıl Pişirilir?

Sizler için tarif veremeyeceğiz fakat tüketilme yöntemlerini yazacağız, eğer ilerde palamut ile ilgili tarifler çekersek bilin ki aşağıda bulabilirsiniz. Palamudu birçok yoldan pişirebilirsiniz, Fırında buğulama yapabilirsiniz, tavada kızartmasını yapabilirsiniz. Çok nadir tercihe dilse de tuzlamasının da yapıldığı bilinmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.