Parfüm Kokusunu Kalıcı Hale Getirmek

14.01.2021
689
Parfüm Kokusunu Kalıcı Hale Getirmek

Parfüm Kokusunu Kalıcı Hale Getirmek İçin Yapılacak 10 Adım

Parfüm Kokusunu Kalıcı Hale Getirmek, Parfümlerin kalıcı kalmaması nedeniyle, ter kokusundan dolayı, parfümler genellikle çantalarımız vb. yerlerde taşınır. Sizlere vereceğimiz püf noktalar sayesinde artık parfümleri yanınızda taşımak zorunda kalmayacaksınız. Püf noktalar sayesinde parfüm kokusu gün boyu kalıcı hale gelecektir.

Nemli Ve Sıcak Yerlere Parfüm Koyulmamalıdır

  • Parfümünüzü, parfümlerinizi sıcak ve nemli yerlerden uzak tutun. Parfümlerinizi sıcak ve nemli yerlerde tutmanız parfümünüzün koku kalitesini düşürecektir.

Kuru Cilde Sahipseniz Burayı Okuyun

  • Kuru cilde sahipseniz, parfüm sıkmadan önce vücut losyonu kullanmalısınız. Vücut losyonu sürmeniz kokunun kalıcılığını sağlayacaktır.

Nabız Bölgelerine Vazelin Sürülmeli

  • Nabız bölgelerine parfüm sıkmadan önce, vazelin sürün. Vazelin kokuyu hapsedebildiği için parfümünüzün kokusu daha kalıcı hale gelebilecektir. Nabız bölgelerine, bileklerinize parfüm sıktıktan sonra birbirine temas etmemelidir. Temas edildiği taktirde kokunun uçabilirliğini arttıracaktır.

Vücudunuzdaki Sıcak Noktalar

  • Parfüm sıkmadan önce, vücudunuzdaki sıcak noktalara tespit edin. Bileğiniz, dirsek içleriniz, boynunuz gibi noktalar olabilir.

Parfümü Saçlarınıza Sıkmayın

  • Saçlara direkt olarak temas eden parfüm saçlarınıza zarar verecektir. Parfümü saç fırçanıza, tarağınıza sürmek daha yararlı olacaktır.

Parfüm Kapağını Açık Unutmayın

  • Parfümün kalıcılığını ve koku kalitesini koruyabilmek için, parfüm kapağı her zaman kapalı kalmalıdır. Bu sadece parfüm için değil sahip olduğunuz tüm koku ürünlerine yapmanız gerekmektedir. Hatta ve hatta parfümü kutusunda tutmanız bile parfümünüzün daha kalıcı kokulara sahip olmasını sağlayacaktır.

Parfümü Temiz Vücutta Kullanın

  • Bugüne kadar yapılan büyük yanlışlardan birisi ise, parfüm ve deodorantı karıştırmaktır. Deodorant terlemeye karşı kullanılır, parfüm kokusunun kalıcılığı artar. Duştan çıktıktan sonra vücuda nemlendirici sürülmesi kalıcılığı arttıracaktır. Kokuyu hapsedebileceği için kalıcılığa sebep olmaktadır. Parfümü sıktıktan sonra ovarak yaymaya çalışmayın mümkünse uzaktan sıkın, ve kurumasını bekleyin temas etmeniz parfüm kalıcılığını azaltacak, uçup gitmesini sağlayacaktır.

Parfümü Saç Fırçanıza Sıkın

  • Uzun süre uçmamasını istiyorsanız, saç fırçanıza parfüm sıkabilirsiniz. Saçlar parfümün uçmamasını sağlayacağı için uzun süre koku yayabilmenize neden olacaktır.

Cildinizi Nemlendirmeniz Çok Önemli

  • İyi bir şekilde nemlendirilen ciltler, kokuyu daha iyi hapseder. Parfümü sıkmadan önce cildinizi nemlendirmeniz çok önemli. Kokusunun kalitesini arttırması açısından parfümünüzün markasının var ise vücut kremlerini sürmenizi önermekteyiz.

Parfüm Seçimleriniz

  • Oldukça etkili olan bir diğer şey ise parfüm seçimleriniz, kalıcı kokulardan birisi odunsu notaya, notalara sahip olan kokudur. Turunçgil notaları genel anlamda uçmaya yakın. Vücudunuza EdP sıkmanızı öneririz,  kalıcılığı önemser. EdT ye göre oldukça fazladır. Bizim önerimiz EdP dir.

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.