Pembe Biberin Faydaları Nelerdir?

06.06.2021
631
Pembe Biberin Faydaları Nelerdir?

Pembe Biberin Faydaları Nelerdir?, Diğer biberlere göre rengi ve kokusu alışılmamış türlerden olan pembe biber, belirli markaların baharat ürünlerinde yer almaktadır. Ülkemizde kullanımı pek fazla değildir. Süs ağacı olarak güney kıyılarımızda bulunmaktadır. Sakızağacıgiller familyasındadır. Diğer adları ise Brezilya biberi, Yalancı karabiber ağacı olarak ta bilinmektedir. 5-15 metreye kadar ulaşabilmektedir. Yaklaşık olarak her zaman yeşil kalan ağaçlardandır. Pembe, kırmızıya yakın meyveleri ince sarkık dallarından toplanmaktadır. K, E, D, C, B ve A vitaminlerini içermektedir. Genel olarak yiyeceklere çeşni olarak kullanılmaktadır. Renginin dışında ise kokusu sebebiyle parfüm yapımında tercih edilmektedir.

Pembe Biberin Faydaları Nelerdir?

  • İştah açıp, sindirimi kolaylaştırıcı etkisi bulunmaktadır.
  • Kan dolaşımını düzenler.
  • Tansiyonu düşürür.
  • Enfeksiyonları önlerken, mikropları öldürmekte yani dezenfektan etkisine sahiptir.
  • İdrar yolu rahatsızlıklarına karşı iyi gelmektedir.
  • Bal ve sirkeyi pembe biberin tohumları ile karıştırdığınızda temizleyici bir losyon olarak ta kullanabilinmektedir. Yaraların üzerine sürebilinmektedir.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.