Pirinç Kepeği Yağı Nelerde Kullanılır?

11.02.2021
551
Pirinç Kepeği Yağı Nelerde Kullanılır?

Pirinç Kepeği Yağı Nelerde Kullanılır?, Pirinç taneleri işlenmesi sonrasında geri kabukları kalmaktadır. Kabukları, kepekleri olarak bilinmektedir. Kabuklarının sıkılması sayesinde pirinç kepeği yağı elde edilmektedir. Organik ürünlere eğilim artması sayesinde pirinç kepeği yağı oldukça popülarite ve değer kazanmıştır. Sağlığa çok fazla yararı bulunmaktadır. Aynı zamanda kozmetik ve tıpta kullanılan ürünlerde kullanılmaktadır. Uzak Doğu ülkelerinde oldukça fazla kullanılmaktadır. Antioksidan içeriği sayesinde cilt ve saç sağlığına çok yararlı bir yağdır.

Pirinç Kepeği Yağı Faydaları Nelerdir? merak ediyorsanız buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Pirinç Kepeği Yağı Nelerde Kullanılır?

Asya bölgelerinde yaşayan kadınların cilt lekeleri ve cilt problemleri için kullandığı yağdır. Yüzyıllardır kullanıldığı bilinen pirinç kepeği yağı güneş lekeleri ve kahverengi lekelerin tedavisinde kullanılmaktadır. Cilt için kür şeklinde uygulanmaktadır.

Pirinç Kepeği Yağının Cilt Lekeleri İçin Kullanımı

1 tatlı kaşığı kuşburnu yağı, 1 yemek kaşığı baobab yağı, yarım çay kaşığı çay ağacı yağı, 1 yemek kaşığı karpuz çekirdeği yağı, 1 tatlı kaşığı kavun çekirdeği yağı ve 1 yemek kaşığı pirinç kepeği yağını karıştırmanız gerekmektedir. Karışım temiz cilde çok bastırılmadan ince tabaka şeklinde uygulanmaktadır. Uyumadan önce ve uyandıktan sonra toplamda 2 defa uygulanmaktadır. Lekelerin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

Düzenli olarak kullanılan pirinç kepeği yağı cilt rengini açmaktadır. Kolajen üretimi kırışıklıkların azaltılmasında büyük rol oynamaktadır. Yara ve yanık tedavisinde kullanılabilmektedir. Açık yara üzerine uygulanmamaktadır ve önerilmemektedir. Bu kür sayesinde selülitler ve çatlakların azaldığı bilinmektedir. Ameliyat lekeleri için de kullanılabilmektedir. Ameliyat sonrasında en az 2-3 hafta sonrasında uygulanabilmektedir.

 

 

 

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.