Pisi Balığının Faydaları ve Zararları

01.02.2021
1.168
Pisi Balığının Faydaları ve Zararları

Pisi Balığının Faydaları ve Zararları, Yassı balık türlerinden olan Pisi balığı, Kalkan balığından daha oval şekilli ve ufak bir balıktır. Yaklaşık bir buçuk kilogram olarak değişmektedir. Fakat daha gelişen Pişi balıkları 2 kilograma kadar büyüyebilir az miktarda da olsa, Marmara’da bulunan pisi balığı genel olarak Karadeniz’de Yaşar. Alt ve üst çenesinde dişleri vardır. Fakat üst çenede daha çok diş vardır. Çenesinin altında ise karın yüzgeçleri bulunur.

Pisi balığını nasıl pişireceğinizi bilmiyorsanız. Buradan, ” Pisi balığı nasıl pişirilir?” öğrenebilirsiniz.

Pisi Balığının Faydaları ve Zararları

Pisi Balığının Faydaları

Pisi balığı oldukça faydalı bir balık türüdür. Her balık da olduğu gibi hastalıkların önlenmesine yardımcı olmaktadır. Ve diğer pisi balığının diğer faydaları ise şunlardır:

Pisi balığı tüketen kişilerin meme kanserine yakalanma riski azalır.
Kardiyovasküler hastalıklara yakalanma ihtimaline karşın koruyucudur.
Demans riskini azaltır. Metabolik sendrom ihtimalini azaltır.

Pisi Balığının Zararları

Pisi balığının genel itibarıyla büyük bir zararı yoktur. Fakat diğer balıklar gibi çok fazla tüketilirse pisi balığı da size zarar verebilir. İstenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz O yüzden çok fazla tüketmenizi önermeyiz. Sadece balıkta değil her şeyi dozunda tüketmelisiniz. Bütün balıklarda olduğu gibi fazla civa, çıkabilme nedeniyle vücuda zararı olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.