Rize Çayı Nasıl Demlenir?

14.02.2021
698
Rize Çayı Nasıl Demlenir?

Rize Çayı Nasıl Demlenir?, Rize çayı, oldukça sevilen çaylardan birisidir. Sofraların olmazsa olmazı Rize çayında demlerken dikkat etmeniz gereken birtakım noktalar vardır. Eğer en lezzetli çay sizinki olsun istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Kültürümüzün bir parçası haline gelmiş olan bu çayı hazırlamak her ne kadar basitmiş gibi görünse de, dikkat edilmesi gereken birkaç noktası vardır. Çayınızı daha da lezzetlendirmek için aşağıya kaydırıp vereceğimiz tüyolara bir göz atın.

Rize Çayı Nasıl Demlenir?

Rize çayını demlerken kullanılacak suyun seçimi önemlidir. Suyun kireçsiz ve klorsuz olması dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir. Hatta eğer mümkünse, demi için porselen bir demlik tercih edilmelidir. Rize çayı demlerken kullanılan ölçü her bardak suya iki kaşığı kadardır. Bu ölçü doğrultusunda demliğinize kaynamış suyu doldurup üzerine Rize çayını ekleyebilirsiniz. Bu konuda uzman olan kişiler tarafından çayın önceden yıkanması tavsiye edilmektedir. Kısık ateşte duran çaydanlığın üzerine yerleştirdiğiniz demlik, 10-12 dakika kadar sonra hazır olacaktır. Demlemiş olduğunuz çayı yarım saat içerisinde tüketmenizi tavsiye ederiz.

 

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.