Saç Dökülmesi Engelleyen Şampuanlar

27.07.2021
701
Saç Dökülmesi Engelleyen Şampuanlar

Saç Dökülmesi Engelleyen Şampuanlar, Marketlerdeki şampuanlar, her ne kadar reklamı yapılırsa yapılsın sorununuzu tam olarak çözmez. İçinde bulunduğu belirtilen kimyasallar çok az miktarlarda bulunur. Farklı ve zararlı kimyasal maddelerle karıştırılmış market ürünlerinin raf ömrünü uzatmak için farklı kimyasallar barındırıyor. Saç dökülmesine karşı bir şampuan arıyorsanız kesinlikle doğal şampuanları tercih edin. Doğal yağlar ve zararlı kimyasallardan arındırılmış şampuanlar sizlere her zaman daha yüksek oranda fayda sağlayacaktır.

Saç Dökülmesi Engelleyen Şampuanlar

Isırgan Otu Özlü Şampuan

Isırgan otu özü ya da ısırgan otu şampuanı saç dökülmesini engelleyen bir yapıdadır. Saç kırıklarını önemli ölçüde azaltır ve saçı besler. İnce telli saçlara sahip kişilerin rahatça kullanabileceği ısırgan otu şampuanı saç dökülmesini önemli derecede önler. Kan akışının yavaş olması saçı çok daha az besler. Isırgan otu şampuanı uygulandığı saçtaki kan akışını hızlandırır, köklerin daha fazla beslenmesini ve daha sağlam olmasını sağlar.

Zeytinyağı Şampuanı

Zeytinyağının, cildi besleyici özelliğinin olduğunu herkes kabul eder. Birçok cilt sorunu veya rahatsızlığında kullanılması önerilir. Saç dökülmesinin önemli nedenlerinden birisi de saçın ve köklerinin kurumasıdır. Zeytinyağı şampuanı bunun önüne geçerek, kökleri daha fazla kuvvetlendirir. Bunun yanında saçlarınız parlak ve canlı bir görünüm elde eder.

Defne Yağı Özlü Şampuanı

Defne yağı şampuanı veya defne yağı özlü şampuan hücrelerin yenilemesini sağlar. Bu şampuan, saçları ve saç diplerini kuvvetlendirir. Ancak bunu elde etmek için saf, katkısız defne yağıyla üretilmiş şampuanlar kullanılması gerekir.

NOT: Bir şampuanın içerisinde defne aroması bulunması saç dökülmesi sorununu engelleyemez bunun yanında saç köklerinizi zayıflatır.

Kullanımı:

Yukarıda belirtilen şampuanları, ılık su kullanarak durulamanız tavsiye edilir. 2 günde bir, duş alırken iki kez uygulayıp durulamanız yeterlidir. Duştan sonra ise saçlarınızı kuruturken ılık sıcaklık kullanmanız tavsiye edilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.