Sade Pilav Tarifi

Sade Pilav Tarifi

Sade Pilav Tarifi, Çin mutfağının yapı taşlarından birisi olan ve bu mutfağa özgü çoğu yemeğin yanında servis edilen bir lezzettir. Uzun taneli yasemin pirinci ile hazırlanan bu klasik lezzet oldukça pratik olmasının yanı sıra bir o kadar doyurucudur da.

Sade Pilav İçin Gereken Malzemeler:

  • Altı çay bardağı su
  • Dört çay bardağı uzun taneli yasemin pirinci

Sade Pilav Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Dört çay bardağı uzun taneli yasemin pirincini berrak bir renk alana dek soğuk suyun altında güzelce yıkayın. Yıkamış olduğunuz pirinci pilav tencerenize alın. Üzerine altı çay bardağı suyu ekleyerek altını yüksek ateşte açın.
  2. Pilav tencerenizin kapağını kapatarak yüksek ateşte kaynatın. Pirinciniz kaynadıktan sonra ocağınızı kısarak yaklaşık 10-15 dakika kadar suyunu çekmesi için pişmeye alın.
  3. Pişirmiş olduğunuz pilavı ocaktan alarak kapağını açmadan yaklaşık 15 dakika boyunca kendi buharında demlenmeye alın. Sonrasında kaselere pay ederek servis edin.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.