Sağlıklı Bir Cilde Nasıl Sahip Olunur?

25.10.2021
539
Sağlıklı Bir Cilde Nasıl Sahip Olunur?

Sağlıklı Bir Cilde Nasıl Sahip Olunur?, Bütün yaz günlerinde yeri geldi denizden, klorlu sular ve güneşten dolayı zarar gören cildimiz için hızlı hava değişimlerini gördüğümüz şu dönemlerde tedavi için plan yapmak gerekiyor.

Sağlıklı Bir Cilde Nasıl Sahip Olunur?

Soğuk havalarda cildimizi korumak için yapılması gerekenler nelerdir?

Cildimiz mevsimsel değişimlerde güneş ışınlarına maruz kalarak kırışmış, aşınmış ve kararmış veya sararmış oluyor. Soğuk hava koşulları sebebiyle cildimizdeki nem ve su miktarı hızlı bir düşüşe geçiyor. Bundan ötürü yaz döneminde kullandığımız cilt ve bakım kozmetik ürünlerimizi çeşitlendirmemiz gerekiyor. Yaz aylarında kullandığımız su içeren kremler yerine kuru cildi nemlendirme özelliği yüksek olan krem ve nemlendiricileri kullanmamız gerekiyor.

Sağlıklı bir cilt oluşturmanın ipuçları;

  • Cilt güzelliğiniz açısından günde ortalama 6-7 saat uyuyun.
  • Portakal ve limon tüketerek günlük almanız gereken C vitamini ihtiyacınızı karşılayın.
  • Uyumadan önce nemlendirici kremlerinizi iyice yedirerek vücudunuza masaj yapın.
  • Sivilcelere neden olduğu söylenen çikolata içerdiği antioksidan dan dolayı cilde iyi geliyor. Dengeli ve aşırıya kaçmadan çikolata tüketebilirsiniz.
  • Cilt sıkılığınız için düzenli spor yapmanızda fayda var.
  • Günde ortalama minimum 1-2 litre su için. Ilık su tüketimi daha faydalı olacaktır.
  • Melisa, papatya ve zencefil gibi bitki çayları cildinizin rengini açar.
  • Ara öğün olarak günde ortalama 90 gr badem tüketin.
  • Son olarak cildinizi en özel ve güzel gösteren şey gülümsemektir. Daha canlı ve parlak bir görünüm için sık sık gülümsemeye özen gösterin.

Girdiğimiz mevsimler öncesinde cilt sağlığımızı olumsuz etkileyen hava durumlarına göre işe yarayan bitkisel ve kozmetik ürünleri ve tedaviyi olumlu etkileyen formülleri uygulamamız gerekiyor. Hem cildinizde oluşabilecek kalıcı ya da geçici hasarları onarmak, hem de sağlıklı ve kalıcı bir cilde sahip olmak için bu prosedürleri uygulamak ve uygulatmak şart. Özellikle mevsim geçiş dönemlerinde planlı ve programlı hareket etmek gerekiyor.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.