Salon Dekorasyonu Nasıl Olur?

27.02.2022
317
Salon Dekorasyonu Nasıl Olur?

Salon Dekorasyonu Nasıl Olur?, En önemli odalardan olan birisi salondur. Salon evimizin en önemli yeri, en çok vakit geçirdiğimiz odalardan birisidir. Salon dekorasyonu nasıl olur?, gibi soru işaretlerimizin olması çok doğaldır. Her mobilyayı, her aksesuarı düşünmemiz gerekir. Hatta duvar renginden lamba rengine kadar birçok noktada düşünmemizi gerektirir. Evin vitrini olarak kabul edilmektedir. Salonda genellikle misafirleri ağırladığımız için çok detaylı bir şekilde dekore etmeliyiz. Evinizin salonunun dekorasyonunu genellikle salon tiplerine göre yapmalısınız.

Salon tiplerinden örnekler verecek olursak, kare, dikdörtgen veya L tipi olarak değişmektedir. L tipi salonlarda, L tipi mobilyalar genellikle tercih edilmektedir. Bu sayede salonunuz aydınlık ve rahatlatıcı olacaktır. Mobilyaları küçük seçmemiz alanın daha büyük görünmesine yardımcı olacaktır. Dikdörtgen tipi salonlarda ise genellikle dikdörtgen masa, tercih meselesi olmaktadır. Kare tipi salonlarda ise kare bir masa veya kare bir sehpa gibi seçimler yapmakta fayda vardır. Mobilya olarak tekli veya ikili olanları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Şimdi detaylarına geçelim;

Dikdörtgen Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Son günlerde tercih edilen popüler salon tiplerinden birisidir. “Dikdörtgen salon nasıl döşenir” vb. sorulara burada cevap alacağız. Yukarıda bahsi geçtiği gibi masa seçimini dikdörtgen seçmek, önemli bir etkendir. Birçok salonda kapıya en yakın alanda dikdörtgen yemek masası bulunmaktadır. Bu dikdörtgen salon tipi olduğunun kanıtı olacaktır. Yemek masasının yakınlarına aksesuar olarak minik aynalar kullanabilirsiniz. Minik tekli koltukları köşelere konumlandırabilirsiniz. Ortaya minik bir sehpa atabilirsiniz. Bu sayede sehpalarla kendinize bir özel alan yaratmış görünümü verebilirsiniz. Raflarını veya kitaplıklarını doldurabilirsiniz. Bu da size fazladan alan kazandırmış olacaktır. Televizyon ünitemizin tam karşısına koltukları yerleştirmekte büyük fayda vardır. Genelde L tipi salonlarda tercih edilen L koltuk tercih edebilirsiniz. Oldukça uyumlu olacaktır. Yanına sehpanızı çekmeyi unutmayınız.

L Tipi Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Sizlere kolaylık sağlayacak salon tiplerinden birisidir. “L tipi salon nasıl döşenir” sorunuza burada cevap alacaksınız. Odanın hangi kısmına yemek bölümü yapacağını seçmek çok önemli. Yemek bölümünü seçtikten sonra odayı ikiye bölüp farklı dekorasyonlarla L tipi salonumuzu güzelleştirmeliyiz. Aynı dekorasyonları kullanmak zorunda değilsiniz. Doğal olarak L tipi mobilya seçmeniz iyi olacaktır. Eğer salonunuz küçükse salonunuza göre oranla küçük mobilya grupları seçmeniz salonunuzun büyük durmasına olanak sağlayacaktır.

Kare Tipi Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yapabileceğiniz bütün tasarımları kolay bir şekilde benimseyecek salon tiplerinden birisidir. Aklınızdaki “Kare tipi salon dekorasyonu nasıl yapılır?” sorusuna şimdi çözüm bulacağız. Umarım aklınızdaki soru işaretlerini giderebildik. Kolay benimsemesinin asıl sebebi odak noktasının çok kolay bir şekilde bulunmasıdır. Odak noktasını bulduğumuzda mobilya takımımızı tam karşısına yerleştirmeliyiz. Kare tipi salonlarda önemli olan samimiyet katabilmektir. Eğer salonunuz kare ise koltuk takımlarını karşılıklı koymanızda fayda var. Mobilyalarınızın rengine göre salonun halısı ve benzeri ürünlere ona göre karar vermenizi tavsiye ederiz.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.