Sindirim Sistemi Bozukluğu Nedir

25.08.2020
637
Sindirim Sistemi Bozukluğu Nedir

Sindirim Sistemi Bozukluğu Nedir, Kabızlık şikayeti olan çoğu kişide kilo sorunu da olmaktadır. Sindirim sistemimiz istediğimiz şekilde çalışmaz ise istenmeyen kilolardan kurtulmak bizim için o kadar zor olacaktır. Kabızlığın nedenleri nelerdir neden kabız oluruz gelin bir bakalım;

  • Yanlış beslenmek
  • Hareketsiz kalmak
  • Bağırsağın tembel olması
  • Karın kaslarının zayıf olması
  • Yeterince sıvı almamak
  • Gergin olmak
  • Stresli olmak
  • Şaşıracaksınız fakat ruhsal problemlerin kabızlığa sebep olduğu bilinmektedir.

Sindirim Sistemi Bozukluğu Nedir, Sürekli kabız olduğunuzda yani sindirim sisteminiz istediğiniz gibi çalışmadığında beslenme tarzını değiştirmenizi önermekteyiz. Et, makarna, pasta, kek ve buna benzer unlu ürünleri azaltmalı, meyve, sebze ve posalı ürünleri tercih etmelisiniz. Kabızlığınız için önereceğimiz birkaç şey var bunları uyguladığınızda emin olun kabızlık probleminiz geçecektir fakat siz yine de bir uzmana görünün.

Muz ve çikolatanın sanıldığının aksine kabızlık yaptığı bilinmektedir. Beslenme kepekli veya lifli besinlerden olmalıdır. Günlük aldığınız sıvı miktarını iki litrenin altına indirmemeli, gazlı içecekler, çay, kahve içilmemeli aynı zamanda ne yediğiniz değil nasıl yediğinizin önemli olduğunu besinleri iyice çiğnemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Müshil ilacı sizin için bir çözüm olmayacaktır siz ne yapmanız gerektiğini öğrenene kadar.

Diyet ve diyet hakkında her şey adlı makalemizi okumanızı önermekteyiz eğer bu tarz faydalı makaleler ile karşınıza çıkmamızı isterseniz veya bir sorunuz sorununuz var ise sizlere bir yorum kadar uzak olduğumuzu unutmayınız. Bu tarz makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.