Sinemaki Çayı Nasıl Demlenir?

14.02.2021
549
Sinemaki Çayı Nasıl Demlenir?

Sinemaki Çayı Nasıl Demlenir?, Sinemaki çayı bitkisel tedavi yöntemleri arasında, olan bitkilerdendir. Bu bitkinin genel olarak tercih edildiği alan sindirim sistemi rahatsızlıklarıdır. Sinemaki bitkisinin yaprakları kurutulup çay yapılmaktadır. İlaç sektöründe müshil etkisinden ötürü tercih edilen sinemaki bitkisi Somali, Sudan ve Hindistan’da doğal bir şekilde yetişmektedir. Günümüzde ise sinemaki bitkisi yağ, toz ve tablet şeklinde kullanılmaktadır. İyi bir idrar sektörücü olarak bu çay bağırsak aktivitesini de arttırmaktadır. Bu nedenle kabızlık tedavisinde tercih edilen bir çaydır.

Sinemaki Çayı Nasıl Demlenir?

Sinemaki çayını demlemesi oldukça kolaydır. İçerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemi güçlenmektedir. Sinemaki çayını hazırlamak için kurutulmuş olan yaprakları ince olacak şekilde doğrayın. Doğramış olduğunuz bu yapraklardan iki çay kaşığı kadarını 300ml kaba alın. İçine kaynamış su aktardıktan sonra on dakika kadar demleyin. Demlenmiş süresi ardından süzdüğümüz sinemaki çayını dilerseniz bal ile tatlandırabilirsiniz. Çayın ne kadar demleneceği kritiktir. Bu nedenle demlenme süresini aşmamalısınız. Aksi takdirde antioksidan özellikler azalacaktır. Sinemaki çayını demledikten en geç yirmi dakika sonra tüketmenizi tavsiye ederiz.

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.