Soğan Tozu Tarifi

Soğan Tozu Tarifi

Soğan Tozu Tarifi, soğan tozu çoğu yemeğin içerisinde bulunan, bunun da tadı çok güzel olmuş dediğimiz yemeklerin içinden sürpriz bir şekilde çıkan harika bir sebze tozudur. Bu çok lezzetli tozu hemen hemen istediğiniz tüm yemeklere katabilir, bu sayede hem lezzetini arttırabilir hem de ağız sulandıran bir kokuya sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Soğan tozu oldukça kullanışlı ve lezzetlidir. Ancak evde olmadığında ve ihtiyacımız olduğunda genellikle hazır satın almayı tercih ederiz bu tozu. İçerisinde katkı maddeleri olabilmek ile beraber aynı zamanda ambalajlanmış gıdaları pek de sağlığımız için iyi olmadığını biliyoruz. O halde neden evde kendi soğan tozumuzu yapmıyoruz. Haydi gelin bu yapılışı çok basit lezzetli baharatı daha ekonomik yoldan kendimiz yapalım.

Soğan Tozu Tarifi İçin Gereken Malzemeler:

  • 3-4 tane soğan
  • Yarım çay kaşığı kaya tuzu

Soğan Tozu Nasıl Yapılır?

  1. 3-4 tane soğanın kabuğunu güzelce soyun.
  2. Soyduğunuz soğanları büyük bir özenle ince yarım aylar olacak şekilde dilimlere ayırın.
  3. Soğanlarınızı temiz bir tülbentin üzerine üst üste gelmeyecek şekilde yerleştirin.
  4. Soğanlar suyunu saldıkça ıslanan tülbenti yenisi ile değiştirin.
  5. Dilerseniz bunun yerine soğanlarınızı kurutmak üzere fırından yardım alabilirsiniz.
  6. Kurutmuş olduğunuz soğanları mutfak robotunuzun rondosuna aktarın. Üzerine yarım çay kaşığı kaya tuzu ilave edip rondodan güzelce geçirin.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.