Tarçın Çayı Nasıl Demlenir?

14.02.2021
538
Tarçın Çayı Nasıl Demlenir?

Tarçın Çayı Nasıl Demlenir?, Defnegiller familyasında yer alan tarçın ağacı, enfes bir kokuya sahiptir. Severek tükettiğimiz tarçın aslında tarçın ağacının genç dallarından üretilmektedir. Hemen hemen her yerde bulabileceğimiz tarçın, çubuk veya toz formunda aktar ve marketlerde bulunmaktadır. Tarçın kabuğu acımtırak bir tada ve aromatik bir kokuya sahiptir. Mutfak alanında geniş bir kullanım alanı vardır. Tarçın kadar tarçının çayı da, son zamanlarda popülerlik kazanmıştır. Bu çayı tarçın tozu veya kabuklarından yapabilirsiniz.

Tarçın Çayı Nasıl Demlenir?

  • Tarçın kabuklarından çay demlemek için, tarçın kabuklarını suda yıkayıp, 4-5 parçaya bölmelisiniz. O esnada kullanacağınız suyu kaynatıp bir dakikalığına dinlenmeye bırakın. Kaynatmış olduğunuz suyu tarçın kabuklarınızın üstüne dökün. On dakika kadar demlendikten sonra tarçın çayınız hazır olacaktır. Afiyetle içebilirsiniz.
  • Bu konuda dikkat etmeniz gereken husus tarçın kabuklarını, su ile beraber kaynatmamanızdır. Aksi taktirde çayınız lezzetini kaybedecektir. Tarçın çayı hazırlanırken kullanmanız gereken ölçü, bir fincan kadar suya bir orta boy tarçın çubuğudur. Eğer toz tarçın kullanmak isterseniz, bir fincan suya, bir buçuk çay kaşığı ölçüsünü kullanabilirsiniz.
  • Demlenmiş olan çayınızı tatlandırmak için bal kullanabilirsiniz. Dilerseniz tarçın çayınıza süt ekleyebilirsiniz.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.