Tuile Tarifi

Tuile Tarifi

Tuile Tarifi, Tatlılarınızı, pastalarınızı süslerken kullanabilirsiniz. Birçok pastanede ve lokantada tatlıların üzerinde gördüğünüz ve yerken keyif aldığınız o tatlı süsün tarifi. Siz onu bir süs olarak bilebilirsiniz fakat oldukça zor sürede yapılmaktadır. Birçok tatlının üzerine yerleştirebilirsiniz.

Tuile Tarifi İçin Gereken Malzemeler:

  • Çay kaşığının ucu kadar gıda boyası
  • Çeyrek Su bardağı sıvı yağ
  • İki tepeleme tatlı kaşığı un
  • Yarım su bardağından bir parmak eksik su

Tuile Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Bir kasenin içerisine yarım su bardağından bir parmak eksik suyu, çeyrek su bardağı sıvı yağı, iki tepeleme yemek kaşığı unu alın. Bir spatula yardımı ile karıştırın. İçerisine dilediğiniz renkte olan çay kaşığının ucu kadar olan gıda boyasını ilave edin.
  2. Bir adet yapışmaz-yanmaz nitelikli tavayı yüksek ateş üzerine alın. Tavanız iyice ısınınca ocağın altını orta dereceye ayarlayın. Hazırlamış olduğunuz karışımı bir kepçe yardımı ile, teker teker olmak üzere tavanın içerisine alın.
  3. İlk aşamada yayılmasına yardım etmek için birkaç saniyeliğine tavayı sallayın. Ardından pişmeye bırakın. Tuile’nizin pişmesini üzerinin göz göz olmasından anlayabilirsiniz. Pişmiş olanları alın ve kağıt havlu üzerine yerleşin. Tüm karışımı bu şekilde teker teker pişirin. Pişme süreci yaklaşık 2-3 dakikadır.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.