Tül Perde Nasıl Yıkanır?

27.02.2022
590
Tül Perde Nasıl Yıkanır?

Tül Perde Nasıl Yıkanır?, Evdeki bütün eşyaların temizlenmesi gerektiği gibi perdelerin de yıkanması gerekmektedir. Perdeler sigara dumanı vb. etkenlerden dolayı çok kolay bir şekilde kirlenebilirler. Bu yüzden dekorasyon noktası olan perdelerin de temizlenmesi gerekmektedir. Aklımızdaki soru işaretini giderelim.

Evlerimizin temiz görünmesi için perdeleri yıkamak zorunda kalmaktayız. Bu yüzden temiz perdelerimiz açık renkte oldukça rahatlatıcı olmaktadır. Kirli olması durumunda oldukça rahatsız hissediyoruz. Çünkü genelde kirler perde de belli olduğu kadar hiçbir yerde belli olmuyor. Kötü kokuları hapsettiği için çok kolay bir şekilde kirleniyor. Eğer perdelerinizi düzenli yıkamazsanız solmalar görebilirsiniz.

Tül Perde Nasıl Yıkanır?

Bu konu başlığının altında ” Tül perde makinede nasıl yıkanır?” onu açıklıyoruz. Teknoloji sayesinde perdelerin kumaşlarına göre derecelendirmeler popülerleşti. Makinede yıkama açısında en kolay kumaşlar tül kumaşlardır. Bu günlerde yıkanabilen kumaş türlerinin birçoğu makinede yıkanabilmektedir fakat makine ayarlamasını doğru yapmalıyız.

Fakat makinede yıkayamadığımız kumaş türleri de vardır. Bunlar kadife benzeri kumaşlardır sebebi ise suyu tutmasıdır. Perdelerimizin yıkama ayrıntılarını kontrol etmekte büyük ölçüde fayda vardır. Şimdi tül perdenin nasıl yıkanması gerektiğinin ayrıntılarını aşağıda belirtelim;

  • Tül perdeler hassas yıkama gerektirdiği için çamaşır makinemizin hassas modunu aktifleştirelim. Eğer makinenizde böyle bir mod bulunmuyorsa soğuk yıkama modunu tercih ediniz.
  • Perdeleriniz sıklıkla yıkanmıyorsa “ön yıkama modu” açılmalıdır. Bu durumda makinenizin her iki bölümüne de deterjan eklemelisiniz.
  • Tül perdeyi yıkarken ısı açısından en düşüğü seçmenizi önermekteyiz.
  • Kırışmaması amacıyla yumuşatıcı eklemeyi unutmayınız. Bunu yapmanız kokusunu da iyileştirecektir.
  • Perdelerinizin desenleri az ise sıkma yapmamanızı önermekteyiz.
  • Suyu üzerinden attıktan hemen sonra perdeleri asmayı unutmayınız.
YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.