Turşu Suyunun Faydaları Nelerdir

28.01.2021
644
Turşu Suyunun Faydaları Nelerdir

Turşu Suyunun Faydaları Nelerdir, Turşu güçlü bir probiyotik oluşunun yanı sıra virüslerinde baş düşmanıdır. Özellikle enfeksiyonlu hastalıklar için doğal ilaç olarak bilinen, turşu suyuna bal ekleyip tüketildiğinde iyi bir balgam söktürücü olduğu bilinmektedir. Birden fazla besinin mineral ve vitaminini barındıran turşu suyu çok güçlü bir vitamin kaynağıdır. Özellikle, Türk mutfağında bolca yeri olan turşu, etli yemekler ile beraber olmazsa olmazlardan biridir. Ev yapımı olan turşuların vücut için sağladığı faydalar reddedilemeyecek bir gerçek, güçlü bir antioksidan olan turşuya bal eklendiğinde, mide ekşimesine fayda sağladığı bilinmektedir. Çeşitli sebze ve meyvelerden yapılabilen turşular sağlık için oldukça faydalıdır.

Turşu Suyunun Faydaları Nelerdir

  • Özellikle, yaşlılıkla beraber gelen kas ve kemik tutulmalarını engelleyip, kan seviyesinin aynı zamanda kalsiyum oranının dengede olmasını sağlar. Turşunun içerisinde bol miktarda kalsiyum bulunmaktadır.
  • Özellikle çok yağlı yemekler tükettikten sonra, yaşanan mide ekşimesini gidermek için bal ve turşu suyu karışımının tüketebilirsinizç.
  • Özellikle kışın gelişi ile beraber artmış olan faranjite de doğal bir antibiyotik olarak kullanılabilir. Düzenli tüketilmesi kuru ve sürekli öksürüğün önüne geçmektedir.
  • Bağışıklığı destekleyen turşu suyu, kış döneminde yaşayan hastalıklara yakalanma riskini azaltmaktadır.
  • İçerisinde bulunan yüksek miktarda anti bakteriyel, bağırsak ve midede bulunan toksinlerin idrar yolu ile dışarı atılmasını sağlamaktadır.
  • Turşu ve turşu suyu her ne kadar faydalı olsa da tüketme esnasında dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. Yüksek sodyum içeren turşu suyunu tüketirken, su alımınızı da arttırmanız gerekmektedir. Aynı zamanda tansiyon sorunu yaşıyorsanız, turşu tüketimine kesinlikle dikkat etmenizi öneririz. Sağlıklı günler dileriz.

 

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.