Vienna Nasıl Hazırlanır?

09.06.2021
511
Vienna Nasıl Hazırlanır?

Vienna Nasıl Hazırlanır?, Vienna, oldukça yumuşak bir içime sahip olan bir kahve olmasıyla bilinir. İçimi oldukça sert olan Espressonun kremalandırılmış sıcak süt ile yumuşatılmasıyla hazırlanır. Son aşamada kremşanti ile sulandırılıp servis edilir. Bu kahvenin doğuşu 17. Yüzyıl’da, Avusturyanın, Viyena şehrine dayanır. Adını da bu şehirden almıştır.

Vienna Nasıl Hazırlanır?

Viennayı hazırlamaya başlamadan önce, krem şanti ve sütü güzelce çırpıp buz dolabında bekletmelisiniz. Bu içeceğin tabanı olan espressoyu hazırlamak için koyu kavrulmuş ve taze çekilmiş kahve çekirdeklerini iki shot olacak şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Hazırlanmış olan espressoyu geniş ağızlı büyük bir fincana aktarın ve üzerine sıcak buharda köpürtüp krema haline getirdiğiniz sütü dökün. Son aşamada üzerine önceden hazırlamış olduğunuz yoğun krem şantiyi ilave edip servis edebilirsiniz.

Vienna Nasıl Sunulur?

Vanilya, Vienna kahvesi ile güzel uyum yakalayan bileşiklerden biridir. Bu nedenden ötürü dilerseniz Viennanızın üzerini süslediğiniz krem şantiye vanilya serpmeyi tercih edebilirsiniz. Vanilya sayesinde kahveniz güzel bir görünüşüne sahip olacak ve oldukça güzel bir aromaya sahip olacaktır. Ancak yine de damak zevkinize göre üzerine rendelenmiş çikolata tozu ve kakao ekleyebilirsiniz. Bu kahveyi servis ederken yanında muhakkak bir tatlı kaşığı da bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
Birbirinden farklı yemek tarifleri, tatlı tarifleri, binlerce doğal yemek tarifleri, salata tarifleri ve pratik yemek tariflerini sizlere sunmaktan mutluluk duyan bir kişi. Size Yemek Tarifleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.